Czujniki temperatury, ciśnienia, wilgotności

Cześć,
chciałbym zakupić kilka czujników temperatury (zigbee). Mam już jeden Aqara i o takich myślałem ale wpadły mi jeszcze takie z wyświetlaczem więc chyba lepiej go mieć niż nie mieć. Problem tylko taki, że nie mogę doszukać się informacji czy będą działały pod HA z zigbee2mqtt (SONOFF Zigbee 3.0 USB). Mam też na przedaż 4 sztuki na BT w bardzo dobrym stanie z wgranym softem pod Passive BLE Monitor (oddam za 100 plus KW). Macie jakieś doświadczenia z tymi poniżej:




A tu moje, których chcę się pozbyć:
aaaaaa

Najlepsze czujniki (oczywiście jezeli to oryginalne Xiaomi LYWSD03MMC), możesz do nich wgrac Zigbee, poszukaj na forum po modelu urządzenia.

Tak, oryginalne. Poważnie można wgrać zigbee? Nigdy bym nie pomyślał! Muszę pogooglać.
Chcę się ich pozbyć bo mam problem z zasięgiem przez stropy i ściany i nie chcę się już bawić w jakieś rozszerzanie BT.

Widzę, że czytasz co pisałem, wszystko masz na tym forum.

Po zmianie oprogramowania działają bardzo dobrze. Niestety jak masz dużo przeszkód po drodze i słabą jakość połączenia to po zmianie softu na ZigBee będą szybko “zżerać” baterie.

Rewelacja, dzięki za podrzucenie rozwiązania. Chwila flashowania i śmigają aż miło!:grin:

Nie ma chyba tragedii bo po BT chodziły choć czasem się gubiły. Teraz powinno być stabilne.

Używam tych czujników (BLE) od kilkunastu miesięcy i żadnych problemów, trzeba tylko umiejętnie, podobnie jak w przypadku Zigbee, zapewnić zasięg Bluetooth.

Jasne, jak były w bezpiecznej odległości to nie było problemu ale jak już jest kawałek stropu to słabo. Używałem ich ponad rok i było ok ale nastały zmiany w chacie i po przeniesieniu już słabo. Na szczęście zigbee rozwiązało temat:)

A Bluetooth Proxy (ESPHome na ESP32) używałeś?