Czujniki temperatury/ruchu/otwarcia

Witam serdecznie
Posiadam HA na HP T620. Udało mi się podpiąć sonoffy i shelly
Teraz chciałbym dodać jeszcze czujniki temperatury i wilgotności (ok 10 szt.) czujniki otwarcia drzwi i okien (ok. 10 szt.) czujniki ruchu (ok 15 szt.). Chciałbym żeby to było w rozsądnych pieniądzach i żeby wszystko fajnie pracowało. Nie posiadam obecnie żadnej bramki, wszystkie sonoffy mam po WiFi. Chciałbym później system rozbudować o alarm Satel’a.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Aby zintegrować HA z Satelem, centralka alarmowa musi być wyposażona w moduł ETHM-1 Plus, szczegóły znajdziesz na stronie:


ETHM-1 Plus możesz podłączyć tylko do określonych modeli centralek Satela co wymusza odpowiedni dobór modelu i zarazem czujek ruchu, otwarcia itd.

Tu ostatnio na forum dostałem informację, aby czujniki otwarcia drzwi/okien zakupić Xiaomi Mijia, a do tego jako bramka Conbee II. Wczoraj uruchomiłem testowo bramkę i jeden czujnik. Działa świetnie. Może też pójdź tą drogą.

Ja dopiero zaczynam przygodę z HA, także nie jestem w tych tematach jakimś autorytetem. Podpytaj jeszcze.

Mi osobiście bardziej podobają się czujniki Aqara:

Mi zależało na wymiarach, mam brązowe okna od wewnątrz. Mijia jest troszeczkę mniejszy, dlatego się decydowałem na nie.

ja mam na szczęście od środka białe a kolor z zewnątrz