Czujniki temperatury Supla Tasmota czy inny porównanie , częstotliwość zapisu danych

Część
Potrzebuję zamontować w urządzeniu 4 czujniki temperatury. Zależy mi aby dane były zapisywane z częstotliwością max co 1 minutę, najlepiej częściej.
z tego co wyczytałem to supla zapisuje dane w chmurze co 10 minut-

Co poradzicie do takiego rozwiązania?
Czy są może urządzenia gdzie dane zapisywane są na pamięć wewnętrznej urządzenia a gdy powróci sieć to dane exportowane są do chmury? czy zawsze musi być połączenie z wifi?

W Tasmota i tym podobnych ustawiasz sam częstotliwość raportowania.

Lecz najlepiej jest ustawić aby rapotrował przy zmianie temperatury.

Ale ta opcja zmiany to nie jest gdzieś w kodzie? Na tyle to aż nie jestem zaawansowany zeby pisać program.
Np jeżeli kupię sonoffa z czujnikami i zainstalowanym oprogramowaniem tasmota to tam będzie możliwość edycji częstotliwości wysyłania danych? A jeżeli chodzi o zapis danych bezpośrednio na urządzeniu to jakie mają taką możliwość?

TAK, można to ustawiać w konsoli Tasmota
Screenshot - 10.02.2023 , 18_01_11
Screenshot - 10.02.2023 , 18_00_57

Nie, Flash ma ograniczoną wielkość. Masz MQTT w tasmota + integracja Tasmota w HA
Screenshot - 10.02.2023 , 18_04_09

Przy takich wymaganiach jak masz (tak częste odczyty) wśród sprzętu amatorskiego znam tylko jedno rozwiązanie działające w pełni autonomicznie… oczywiście nie na fabrycznym firmware i odczyt z pracy offline musisz sobie sam zorganizować.

ALE
To jest forum przede wszystkim o HA - na bazie HA możesz sobie zorganizować zapis jak chcesz i z czego chcesz (a czujniki nie muszą zapisywać do chmury).

Mam wrażenie, że jednak nie zdajesz sobie do końca sprawy z tego jak generowanie i obróbka takich ilości danych jest zasobożerne (to w sumie zależy jak długi okres chcesz analizować).

PS Większość użytkowników HA nie jest programistami.

A ESP32 z ESPHome z 4 czujnikami DS18B20 nie da rady?

Radę da, ale lokalnie nie zapisze sobie danych “na zaś”.

PS Osobiście nie korzystam z zapisów do flasha, HA działa wystarczająco niezawodnie by wyłączyć tą funkcję (a ilość pamięci w czujniku jest przecież mocno ograniczona), swoją drogą szkoda zużyć flash, skoro same czujniki powinny działać przez wiele lat (o ile higrometr podlega degradacji, to termometr półprzewodnikowy, może działać “wiecznie”).

Tego nie wychwyciłem :wink: , można spróbować zapisywać na kartę SD.