Czy jest realne mieć podgląd z kamer REOLINK które są w innej lokalizacji/sieci?

Cześć,
Czy jest realne abym miał podgląd z kamer reolinka które są w innej lokalizacji i oczywiście podłączone do innej sieci? Zdalny podląg przez APKĘ reolinka działa ale chciałem to wkleić sobie do daschboarda. Prosiłbym o pomoc oraz bardzo uproszczone nazewnictwo, ponieważ dopiero wchodzę w HA.

Czemu umieściłeś to w dziale Dodatki.
Czy Reolink wymaga instalacji jakiegoś specyficznego Dodatku?

Jeśli jesteś w stanie zgadnąć jakie musisz mieć dane uwierzytelniające i znasz linka do streamu wyświetlanego w apce, to być może jest wykonalne to o czym marzysz.

Jestem raptem kilkanaście godzin w temacie stąd wynikają błedy z działami. Proszę o wyrozumiałość i przeniesienie. Widziałem jakieś podpinanie reolinka i podgląd kamer, lecz zapewne wszystkie są w “tej samej sieci”?

Nie mam pojęcia jaki ma być dział.
Reolink ma dedykowaną Integrację?

Jeśli tak to w dziale HA → integracje

Jeśli nie to w Urządzeniach (tam przenoszę póki co)

@kamil12173 a więc chyba najsensowniejszym rozwiązaniem i najbardziej uniwersalnym będzie ustawienie jakiegoś siter-to-site VPN czyli musisz przygotować obie strony (bo z routowaniem dwóch pól adresowych szkoda Ci w głowie mieszać), czyli na przykład w lokalizacji A ustawiasz całą sieć na adresację: 192.168.0.1/24 a drugą na 192.168.1.1/24. Te sieci łączysz ze sobą za pomocą VPN wbudowanego np. w routery czy osobnych instancji VPN (na serwerze, raspberry czy co tam sobie wymyślisz). dodajesz routing by dana adresacja szła przez VPN i tyle. Dzięki temu obie sieci “widzą się”. Oczywiście możesz wydzielić podsieć osobną tylko na kamery i ją udostępnić, albo całą.
Z tego co się orientuję nie ma dedykowanej integracji dla reolink i raczej będziesz musiał skorzystać z RTSP dla przesyłania streamu.

HACS → Integracje Reolink IP Devices

Przenoszę do Komponentów Niestandardowych, bo to chyba jest jakieś ciekawsze trafienie.