DAC audio USB - PID i VID

[    2.953859] usb 1-4: Product: D10s
[    2.955849] usb 1-4: Manufacturer: Topping

Sądząc po tym jak się przedstawił ma te same flaki co SMSL (jakkolwiek ja nie ogarniam tych marek DACów - mam po prostu normalny amplituner).
Jakkolwiek VID należy do Thesycon
https://www.thesycon.de/eng/home.shtml
to PID jest jak na razie nieznany, jeśli potwierdzisz (np. otwierając sprzęt i oglądając lub fotografując flaki), że został tam użyty mostek USB → IIS “XMOS U208” to wrzucę go do bazy, ten układ wbrew pozorom ma oznaczenie U30870C10 lub U30870I10

Mogę potwierdzić, że jest tam mikrokontroler XMOS XU208, bo to wiem.

Ale wiesz z informacji marketingowych, czy też ktokolwiek to sprawdził?

Link do zdjęć wnętrza albo cokolwiek wiarygodnego jest bardzo wskazane (marketing nie jest wiarygodnym źródłem) - ta lista jest systemowo dostępna praktycznie w każdym linuxie (wiec wypada podchodzić z pewną ostrożnością przy jej modyfikacjach), oraz w wybranych programach dostępnych na inne systemy (np. dla Windows).
Edit: Już nieważne, zaufałem i dodałem, to na tyle niszowy sprzęt, że nawet jeśli wpis nie będzie poprawny, to Świat się nie zawali :stuck_out_tongue: (swoją drogą bazę można edytować: nie tylko dodawać, ale też usuwać i poprawiać wpisy, mam nadzieję, że jest tam więcej niż 1 moderator, bo pierwotny autor, który zwykł moderować wpisy w bazie, to chyba już “swoje lata” ma…).

Nie otwierałem obudowy, ale wybierając DAC wertowałem różne fora, recenzje i wybrałem właśnie ten model ze względu na podkreślaną obecność tego mikrokontrolera.
Tu zdjęcie płytki z forum:

Widoczny XMOS u30870c10, czyli XU208.
HA widzi go, słucham Spotify przez integrację, jedyny problem w tym, że nie umiem zmienić częstotliwości próbkowania z podstawowych 44,1 kHz na wyższe, ale mądre głowy na tym forum stwierdziły, że w przypadku Spotify nie będzie słyszalnej różnicy.

1 polubienie