Daewoo ATS 15-400 GDA - zdalna kontrola automatyki

Cześć

Posiadam agregat i automatykę do załączania agregatu po zaniku 3 faz.
Automatyka jest dość prosta - jeśli przestawię przełącznik na auto to załączy automatycznie.
Takie rozwiązanie nie jest dla mnie wystarczające.

Dodałem moduł telefoniczny - czyli dzwonię i przestawia stan automatyki on/off. Nadal jest to za mało. W czasie pracy agregatu, przestawienie na off nie powoduje zatrzymania pracy agregatu. (Dodam że ten moduł zostanie mimo dalszych modyfikacji)
Wczoraj sprawdziłem i należy podać 12V na pin 6, aby zatrzymać pracę agregatu. ATS podaje napięcie przez ~10s w celu wyłączenia po wykryciu napięcia z sieci.
Na tą chwilę nie sprawdziłem z którego pinu mogę odczytać pracę agregatu, ale to nie problem.

Przechodzę do problematyki związanej z automatyką smart.
Początkowo myślałem aby zastosować moduł od Zamel/Supla SWB-02/Ant do kontroli agregatu. Jednak ten moduł ma pewne ograniczenia - czas załączania przekaźnika to max. 120s. Teoretycznie wystarczy - ponieważ tryb “Auto” wystarczy że będzie włączony na czas odpalania agregatu, a jego wyłączenie nie zatrzyma pracy.
Plusy tego zastosowania:

  • dwa kanały (1 dla załączania, 2 dla zatrzymania)
  • możliwość odczytu stanu (czy agregat jest włączony)

Minus:

  • Czas załączenia przekaźnika :frowning:
  • Opóźnienie chmury supla

Zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa - dwa kanały i odczyt stanu z trzeciego wejścia z modułem po zigbee 12V.
W przypadku zastosowania Z2M prawdopodobnie nie byłoby problemu ze sterowaniem.
Ktoś wie czy istnieje taki moduł?

A może coś takiego:
Beznapięciowy przekaźnik WiFi 4-kanał TUYA 5-32V ?