Dane z Inwertera Fronius do HA

Być może temat już gdzieś był, ale nie znalazłem rozwiązania. Nie mam Smart Meter i wartości pobieram z natywnej integracji w HA , jednak brakuje mi wartości napięć i prądów na poszczególnych fazach.
Staram się rozwiazać to przez NR i udało się uzyskać to co poniżej
2
Teraz pytanie, jak na podstawie tych danych utworzyć encje w HA? i drugie, jak zapisać w node function warunki, brak danych = 0. Chodzi o czas kiedy falownik jest uśpiony.
Poniżej to co do tej pory skleciłem
flows.fron.json (1,5 KB)

…przez utworzenie pomocników i zapis przez service podobnie jak w temacie

…lub poprzez mqtt i w HA sensory tej integracji .

1 polubienie

Użyłem integracji GitHub - zachowj/hass-node-red: Companion Component for node-red-contrib-home-assistant-websocket to help integrate Node-RED with Home Assistant Core
Wszystko działa, nie podoba mi się rozwiazanie z time-range, ale na tym poziomie wiedzy muszę z tym zostać. Gdyby ktoś chciał, to poniżej flows
flows.fronek.json (6,4 KB)
A gdyby ktoś wiedział jak zrobić, żeby po uśpieniu falownika , wysłane były zera do encji, to będę zobowiązany. Na razie zostaje tak i po zachodzie słońca encje “Fronius” będą niedostępne.
Tak wygląda efekt.
1

Oczywiście tym sposobem istnieje możliwość pobrania wszystkich możliwych danych z falownika, ja na tą chwilę potrzebuję produkcję i wartości AC, ale można pobrać wszystko co wypluwa inwerter

Nawet gdy inwerter uśpiony to nod Fronius 3 fazy odpowie - no response from server.
Skorzystaj z tego i wykonaj alternatywną funkcję, która wpisuje zera.
no respose

1 polubienie

Dzięki Maestro, w sumie nie miałem o tym pojęcia, bo dopiero dziś zacząłem się tym zajmować. jak mi się uda, to wywalę natywną integrację i wszystko przeniosę do NR . Będzie tak jak miałem w domoticz :slight_smile:

Możesz też w Template:

      solar_power:
        friendly_name: "Produkcja PV"
        unit_of_measurement: "W"
        device_class: power
        value_template: >-
          {%- if is_state('sensor.power_photovoltaics_fronius_power_flow_0_http_192_168_0_55', 'unavailable') -%}
            0
          {%- else -%}
            {{ states('sensor.power_photovoltaics_fronius_power_flow_0_http_192_168_0_55')|int}}
          {%- endif -%}

Podstawiasz swoje encje i adres falownika.