Dashboard na monitorze/TV przez prosty HDMI TV Stick z Android

Mam pomysł by z monitora powieszonego w domu pod sufitem do wyświetlania kamer z rejestratora, zrobić bardziej funkcjonalny ekran.
Próbowałem do tego wykorzystać Chromecast i streamować tam lovelace przez usługę Cast, ale działa to ze zbyt duży opóźnieniem, do tego odświeżanie jest co około 3 sekundy, a do tego Host HA jest obciążony kodowaniem i wysyłaniem streamu po sieci.

Przyszło mi do głowy inne rozwiązanie:
Kupić jakiś malutki TV Stick z Androidem (nie Android TV) i zainstalować tam normalną aplikację taką co jest na telefony i tablety.
Takim “telefonem” można sterować z poziomu HA i wysyłać mu komendy INTENT więc zdalnie można by było rozkazać wyświetlenie konkretnego dashboardu, na którym by mogły znaleźć się przydatne informacje, a np. w momencie wywołania domofonu, zmienić na dashboard z podglądem kamery (przez webRTC).
Przykładowy TV Stick:
Smart TV Stick X96 S400 Android 10,0 1 GB / 8 GB

Czy pomysł wydaje się realny/ciekawy czy może czegoś nie przewidziałem?

Coś podobnego uruchomiłem testowo na tv w altanie aby mieć podgląd na kamery przed wejściem. Karta grid panel w układzie 2x2. Do wyświetlania użyłem starego Fire TV pierwszej generacji - spokojnie połączyło się przez wbudowaną przeglądarkę - działało całkiem nieźle, opóźnienie normalne jakieś 3s.

Możesz pewnie użyć tego sticka z linka pewnie przez jakąś przeglądarkę będzie działało całkiem spoko, pewnie da też się zainstalować apkę Home Assistant. Tylko moje doświadczenie z takimi noname stickami jest słabe, po kilku miesiącach kończy się wsparcie, po dwóch latach praktycznie nic nie działa. Lepiej poszukać jakiegoś xiomi albo fire tv (w promce można złapać najnowszy fire tv 4k max za jakieś 150 zł). W sumie z ciekawości postaram się zainstalować apkę HA na fire tv i dam znać czy działa.

Edycja: Apka się instaluje na fire tv ale nie ma jak się zalogować - przez przeglądarkę działa ok.

Czy Fire TV Stick który masz to model: Amazon Fire TV Stick Lite?
obawiam się tych markowych bo one przeważnie mają system już Android TV lub ekwiwalent, a na nich już się pewnie nie zainstaluje normalnej wersji apki HA bo nie będzie ona dostępna w sklepie, a sam plik apk też może powiedzieć nie pasuje mu system.

Czy po instalacji apki HA którą zrobiłeś próbowałeś skorzustać z zewnętrznej klawiatury i myszki do zalogowania się (lub jakiejś apki emulującej zdalnie mysz i klawiaturę)?

Trochę nie na temat, ale szykując panel ścienny “debrandowałem” tableta Amazon Fire (w przeciwnym razie nie nadaje się do wykorzystania) i moim zdaniem urządzenia z logo Amazonu to raczej marny pomysł… jedynym jego plusem była cena w promocji porównywalna z “chińczykami”.

W altanie testowałem na fire tv 1st gen: Amazon.com: Amazon Fire TV - 1st Generation : Amazon Devices & Accessories kupiony jakoś w 2015r. nadal działa i na przeglądarce odpala HA poprawnie. W salonie testowałem też na Fire TV 4K Max czyli najnowszym sticku amazona.

Apka nie działa poprawnie, nawet z podłączoną apką imitującą myszkę. Po wpisaniu strony naszego HA nie da się wpisać użytkownika i hasła, nie ma jak fizycznie zaznaczyć tego pola do wpisania danych.

Moim zdaniem weź tego sticka z Twojego linka i przetestuj, zawsze masz te 14 dni na zwrot.