Dashboard ,,Przegląd" przywracanie kontroli

Przez przypadek przejąłem kontrolę nad dashboardem Przegląd. Jak przywrócić go do stanu gdzie system nim zarządza?
Proszę o opis krok po kroku najlepiej.

Olej ten zarządzany przez system, on jest nic nie wart.

Ale jak się upierasz to w trybie YAML wklej to zamiast całego YAMLa

strategy:
  type: original-states

@szopen oprócz tego systemowego mam dwa ,swoje" które każdego dnia pomalutku formuję pod siebie. Ale, że jestem wciąż początkującym to chciałbym jednak mieć ten systemowy bo jest to dla mnie jakaś ,baza wiedzy".

Jak byś mógł tylko potwierdzić moje domniemanie, iż:

  1. W trybie edycji dashboardu Przegląd klikam 3kropek i wybieram Edytor konfiguracji YAML.
  2. Całą zawartość kasuję i wprowadzam to co podałeś.

Przepraszam, że tak rozkładam na czynniki pierwsze ale chcę się upewnić, że nie walnę znów babola.

Jeśli walniesz babola, to nic się nie stanie. “Gorzej” już nie będzie. Popełnianie błędów jest czymś normalnym i jest niezbędne w edukacji.

Potwierdzam, tak masz zrobić.

ALE

Przecież nie sprawdzę, czy to działa, moim zdaniem tak, ale oczywiście nie mam w żadnej swojej instalacji autogenerowanego dashboardu, a nie będę sobie psuł tych ręcznie robionych by sprawdzić jakie masz wykonać kroki…

Więc nie wiem czy uzyskasz finalnie dashboard działający w 100% identycznie z “fabrycznym”.

Stare przysłowie administratorów brzmi

Dane nie były ważne jeśli nie było backupu.

PS
Potrenuj na pustym dashboardzie.
Dostęp do każdej encji w dowolnym miejscu lovelace uzyskasz wciskając literę e w momencie gdy nie masz fokusu na żadnym elemencie, który może reagować na taki skrót klawiszowy, więc moim zdaniem ten dashboard generowany automatycznie nie jest do niczego potrzebny (istnieją nawet narzędzia wyświetlające nieużywane encje, ale naprawdę nie widzę sensu ich stosowania). Jeśli dokładasz nową integrację to wrzucasz do interfejsu co potrzebujesz i tyle.

Zadanie domowe - znajdź inne skróty klawiszowe.

Aha jeśli przetestujesz i zadziała, to zaznacz posta z rozwiązaniem.

Wielkie dzięki @szopen za pełną informację. ,Przez Ciebie" :wink: siedzę cały wieczór i klepię budując nowy dashboard.
Prace domowe od dziś nie obowiązują.
Ale ja to zadanie wykonam, potestuję co trzeba i dam znać. Masz to u mnie :+1:

Nie musisz zaznaczać, to co napisałem działa - sprawdziłem na testowej instalacji.

Jeśli tego “pustego” YAMLa wkleiłeś sobie w jakimś innym dashboardzie niż “Przegląd” to podziękuj raczej sobie.

No teraz to mnie uruchomiłeś…
Pytasz o dashboard “Przegląd”, to jak myślisz w którym dashboardzie sobie masz wkleić tego YAMLa? Gdzieś na Księżycu???
Sądziłem, że tego się nie da spartolić - każdy dashboard ma osobny edytor YAML, więc skoro sobie samodzielnie klepiesz inne dashboardy to chyba o tym wiesz…
No chyba, że na bezczelnego edytowałeś jakieś pliki poza GUI?


W dodatku działania są odwracalne, trzeba tylko zwracać uwagę na to który dashboard się edytuje w danym momencie.

a tu masz dowód że taki zakichany dashboard automatycznie generowany można mieć nawet jako dodatkowy (punkt menu “Przejmij kontrolę” jest tylko w generowanych z automatu)

Drugi raz sobie udowodniłeś

A tak prywatnie to bardzo mi się nie podoba przerzucanie na innych odpowiedzialności za swoje błędy, a tu tym bardziej, że to ja mam być twoim kozłem ofiarnym, chociaż błąd ewidentnie jest po twojej stronie.

Widzę, że się zagotowałeś a nie było to moją intencją w żadnym razie. Zauważ emotkę na końcu zdania, że, Przez Ciebie". To było żartobliwe stwierdzenie. W całej mojej wypowiedzi nie było grama złośliwości a tylko szczere podziękowania. Źle mnie zrozumiałeś. Głupio wyszło.