DashCast przez Chromecast 4 - problem z logowaniem do HA

Cześć. Udało mi się ustawić cast’ing dashboardu do Google Nest Hub 2. Działa świetnie :+1:

Chciałem zrobić cast’ing innego dashboardu przez Google Chromecast 4 i udało się, ale utknąłem na ekranie logowania. W przypadku Google Nest nie było problemu z wyborem usera bo jest dotykowy ekran, a jak wybrać użytkownika w przypadku Chromecast’a? Pilot nie działa w przypadku cast’ingu.

W configuration.yaml mam zapis o baypass’ie przy logowaniu w przypadku cast’ingu, ale na serwerze HA mam kilku użytkowników i muszę wybrać i zapamiętać jednego z nich do logowania. Jak to zrobić?

Ktoś miał taki problem?

Podrzucam screen’a jak to wygląda:

:thinking:Przez USB mysz, klawiatura

No tak, tylko w TV mam USB ale opisane jako “SERVICE” i nie wiem czy będzie pod tym działało jakiekolwiek urządzenie wejściowe

EDIT: Spróbowałem myszki i niestety nie da rady, tj. kursor się pojawia (tak samo jak w przypadku pilota Magic, ale pomimo klikania, castowany obraz nie reaguje na nic

EDIT: Poradziłem sobie.

Dla potomnych:

W configuration.yaml trzeba zdefiniować logowanie przez baypass dla danego usera, przez którego łączymy się do HA podczas castowania. Aby to zadziałało, trzeba zdefiniować zaufaną sieć oraz zaufanego usera, dla którego podczas połączenia zostanie zastosowany baypass. Więcej o tym tutaj:

HomeAssistant - Trusted Users Examples

2 polubienia