deconz@HA + Hue Sync

Mam na Odroidzie postawionego HA, a w nim jest Phoscon do obsługi multibramki ConBee2.

Czy jest możliwość podłączenia się do niej otwierając obsługę deconz-a inaczej niż z “ramki” w HA? TN. Na przykład za pomocą strony http://IP_HomeAssistanta: jakiś_port?

Pytam, bo chce podpiąć się do niej z poziomu tej aplikacji na Mi Box: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superthomaslab.hueessentials

Nie ukrywam, że nie kojarzę też czy loginem do Phoscon jest…nazwa mojej bramki? Nigdy nie korzystałem z tego poza HA.

Będę wdzięczny za każdą rzeczowa pomoc, bo wolałbym nie inwestować w Hue Bridge, jeśli możliwe jest wykorzystanie deconz-a.

Kiedyś robiłem eksperymenty z emulowanym mostkiem Hue (nie ma znaczenia w jakiej technologii masz światła, u mnie akurat to była integracja ZHA na CC2531, ale praktycznie wszystko z domeny light powinno zadziałać)

ale projekt chyba ostatnio mocno zwolnił

Z pewnością działa to zarówno z dawniejszą (Hue v3) wersją oficjalnej aplikacji Philips’a/Signify (aktualnej po prostu nie testowałem, bo nie używam tego użytkowo) jak i z Hue Essentials.

Ten mostek na samej górze jet emulowany

PS Nie mam bladego pojęcia jak wygląda ewentualne wsparcie Hue Sync.

1 Like

Faktycznie, emuluje, działa. Nie ma problemu z parowaniem. Tylko ta ilość urządzeń jakaś koszmarna:
image

Raczej nie powinieneś instalować standardowej integracji z mostkiem Hue na tej samej instalacji, na której masz Emulated Hue, po prostu zignoruj wykryty mostek (w tej chwili możesz po prostu usunąć tą standardową integrację, a przy ponownym wykryciu wywalić ją do ignorowanych), w przeciwnym razie integracja Hue tworzy nowe encje świateł widząc je w Emulated Hue, a on widzi nowe encje i je udostępnia - w ten sposób masz pętlę w trakcie konfiguracji (i setki czy tysiące zdublowanych urządzeń).