deCONZ nie ładuje się integracja conbee 2

Witam,
panowie HA postawione na proxmox, ładnie działa od ponad roku (wcześniej rpi3 + HAOS).
Miałem wpięty cc2531, kilka sensorów drzwi, ruchu, zalania + przekaźniki dopuszkowe i rolety. Wszystko w miarę śmigało z róznymi większymi bądź mniejszymi problemami. Jakiś miesiąc temu wszystko wywaliło w jednym momencie, nie miałem zbytnio czasu na szukanie problemu w logach, więc obstawiłem winę 2531. Stwierdziłem, że czas najwyższy się przesiąść na conbee 2. Wywaliłem zigbee2mqtt i zainstalowałem deCONZ. Dodatek ładnie dodaje wszystkie urządzenia zigbee, ale integracja która się pojawiła wywala cały czas błąd:/ Nie wiem co dalej, a internety ubogie w taki problem jaki jest u mnie:P



Integracja ZHA (systemowa) “przejmuje” koordynator, bo go rozpoznała automatycznie - dodaj ją do Ignorowanych.

W przypadku instalacji Integracji ZHA jeśli chcesz używać jednak integracji deConz musisz usunąć lub wyłączyć integrację ZHA, ewentualnie po usunięciu ZHA, gdy pojawi się ponownie musisz dodać ją do ignorowanych.

Jeden koordynator może pracować TYLKO z JEDNĄ Integracją.
A ConBee/ConBee2/RaspBee/RaspBee2 mogą pracować z dowolną z tych 3: deConz (integracja wymaga wcześniejszej instalacji Dodatku deConz lub kontenera zależnie pod rodzaju instalacji HA), Zigbee Home Automation (ZHA) lub Zigbee2MQTT (Z2M, ona do działania wymaga MQTT oraz instaluje się ją w nie w formie Integracji, a w formie Dodatku lub kontenera zależnie od typu instalacji HA).

Oprócz tego Ctrl+F5, bo podejrzewam, że masz coś w cache przeglądarki.

A jeśli wszystko powyższe nie pomoże to należy wyczyścić cache przeglądarki z poziomu jej ustawień (tylko ciastek sobie nie usuń).

PS Zakładam, że chcesz używać Integracji deConz (wraz z odpowiednim Dodatkiem), a NIE żadnej z 2 pozostałych (ZHA ani Z2M), bo tak zrozumiałem twoje intencje.

Zigbee2MQTT juz mialem kiedys i przyznam sie , ze myslalem ze innej nie ma :stuck_out_tongue_winking_eye: jak gdzies wyczytalem, ze zamiast 2531 moge uzyc conbee, bo na lepszy zasięg to nagle okazało sie, ze istnieje takie cos jak deCONZ :smile:
A teraz dowiaduje sie ze HA ma wbudowane zigbee :smile:
Takze wywalam deCONZ i spróbuje na ZHA.
Dzięki za info;)