Dekoder Arris - integracja z HA

Dzień dobry,
mam dekoder Arris od lokalnego dostawcy światłowodowego.
Czy jest możliwość integracji takiego dekodera z systemem Home Assistant tak aby można było nim sterować z poziomu HA?

Błagam, szklanej kuli nie mam żeby dowiedzieć się jakiego modelu dekodera używasz. Przy takim poziome wiedzy Google podpowiada tylko tyle arris home assistant - Szukaj w Google

TG2492LG to akurat router, ale w sumie nie wiadomo nawet czy chodzi o tego samego producenta.

Z pewnością jest, o ile tylko ma pilota na podczerwień.
Oczywiście z użyciem transmitera IR (takiego z możliwością nauki/odczytu kodów pilota).
To taka dość biedna “integracja”, ale zawsze coś…

Hej, sorki. Model tego to VIP4205. Myślałem że skoro to łączy się po lanie i w sieci mam normalnie widoczny adres ip przypisany przez DHCP to może dało by się to jakoś zintegrować. :slight_smile:

Więc prawdopodobnie (jeśli w standby/off wyłącza aktywność karty sieciowej) możesz mieć informację zwrotną czy jest włączony (integracje ping, nmap czy wybranych routerów), być może da się włączać z wykorzystaniem WoL?

Natomiast “sam fakt, że coś ma koła to jeszcze nie znaczy, że to samochód” - posiadanie karty sieciowej nie determinuje istnienia jakiegoś API z wykorzystaniem którego można zintegrować to urządzenie z czymkolwiek innym.

To co chciałeś uzyskać na wstępie to kwestia użycia transmitera IR, taka integracja jednak jest bez informacji zwrotnej.

PS Nie drążyłem specyfikacji, ale generalnie to raczej biedna konstrukcja i się nie spodziewam cudów, jak chcesz to pokop po dokumentacji (ale pilot IR ma)
https://www.commscope.com/product-type/broadband-video-devices/video-devices/set-tops/video-devices-for-kreatv/vip4205/