Dekoder WIFI PREMIUMBOX+ z Canal+

Przed chwilą sprawdzałem i wszystko działa bez najmniejszych problemów.

czasami działa czasami nie :wink:

Z dekoderem 4K ULTRABOX+ integracja działa bez zająknięcia. Od kiedy jej używam nie zauważyłem najmniejszych problemów. Mam dodatkowo porobione skrypty, za pomocą których przełączam dekoder na określone programy i wszystko śmiga jak trzeba.

Cześć
A mi wyrzuca błąd po restarcie
Invalid config

The following integrations and platforms could not be set up:

Ktoś z Was się z tym spotkał ?

@Rafal_Rapa tak się dzieje np. w przypadku restartu HA a dekoder jest niedostępny, np. całkowicie wyłączony.

Niestety jest włączony, czy to może być objaw braku kompatybilności? Czy może jakieś modyfikacje wtyczki są wymagane pomijając zwykła konfiguracje ad_service ?

Czy ta integracja zwraca do HA stan dekodera?

A czytałeś cały wątek czy z wygody najpierw zadałeś pytanie? :wink:. Odsyłam do Dekoder WIFI PREMIUMBOX+ z Canal+ - #7 przez Barzal_210

@macek Czytałem, jednak wpis jest z 20.09.2020r. To kupa czasu, od tego czasu mogło się sporo zmienić.

Niestety nic się nie zmieniło, widać to po braku zmian w kodzie integracji - “2 years ago

To też widziałem :slight_smile: Zawsze jest możliwe, że ktoś coś wyrzeźbił sam.

Po aktualizacji HA do wersji 2021.06.0 powyższa integracja przestała działać.
Od jakiegoś czasu w logach home assistatnta pojawiała się na ten temat informacja, zgłaszałem problem do developera, ale niestety bez odzewu.

U mnie dziala, infoemacja z logów mówiła o tym że integracja bez numeru wersji nie będzie ładowana od 2021.6.

Dopisz linijkę z version w manifest.json

To akurat doskonale wiem. Zrobiłem to jak tylko pierwszy raz pojawiła się informacja w logach HA. Zresztą obecnie i tak już nie korzystam z tej integracji. Dla mnie bardziej istotny był fakt, że temat został porzucony przez autora, więc repozytorium dla nieobeznanych jest nieprzydatne.

Więc w takim wypadku forkujesz, poprawiasz i dajesz linka do swojego forka…

1 polubienie

Czy ktoś uruchomił ten komponent?
Home Assistant 2021.7.1

Błąd:
Component error: adb_service - Integration ‘adb_service’ not found.

Dołączam się do pytania, czy komuś działa na aktualnej wersji HA?
u mnie błąd :
Component error: adb_service - Integration ‘adb_service’ not found.

U mnie już działa. Nic nie robiłem jedynie IP mojego dekodera wpisałem. Po którejś aktualizacji HA zaczęło działać.

Dołączam się do pytań dostaje ten sam błąd Component error: adb_service - Integration ‘adb_service’ not found

Przyznam że odkad zintegrowalem, nie używam prawie wcale …(Oprócz OnOff w automatyzacjach)
Może podpowiecie do czego używacie?
Przy włączeniu zmiana Source, to mi przychodzi do głowy, ktoś coś :)?