Dekoder WIFI PREMIUMBOX+ z Canal+

Hej,
Czy jest możliwość zmniejszenia graficznego pilota aby nie zajmował tyle miejsca na pulpicie?
Może jest jakiś sposób na okno w oknie tak aby małe okno przedstawiało zdjęcie pilota a jak się kliknie to uruchamia się omawiany pilot ?
pozdrawiam

Pewnie jest, poczytaj dokumentację karty wykorzystanej do jego tworzenia (to dotyczy 1 pytania)

Może tak GitHub - RossMcMillan92/lovelace-collapsable-cards: A custom Lovelace card that hides other cards behind a dropdown toggle, oczywiście do przetestowania.

Czy o coś takiego Ci chodzi jak ma autor tego filmu?

Najprościej wykorzystać funkcjonalność nawigacji do innej zakładki (np z pilotem).

np.

type: button
  tap_action:
     action: navigate
     navigation_path: /lovelace-TV

Kiedyś próbowałem używać collapsable card (moim zdaniem ma sens przy używaniu rzadko używanych kart i przeglądaniu interfejsu na komórce), ale raczej do tego zastosowania się nie nada.
@angler też bym to próbował ugryźć w ten sposób.

Dziękuję za propozycje i pomoc. NIe poradziłem sobie , ten pilot to tak naprawdę karta pionowy stos.

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy (ale też nie wiem czy się nada do takiego zastosowania?)

Z wersją HA portable chyba się nie da?

Powinno działać, sprawdziłem - struktura katalogów się zgadza, robisz instalację a kopiujesz wszystko do utworzonego wcześniej katalogu /config/custom_components/adb_service/, potem konfiguracja.

Wszystko tak zrobiłem. Ale z tego co wyczytałem nie mam dodatku HACS i nie znalazłem nigdzie informacji, jak instalować to na HassWp

Moim zdaniem nie zainstalujesz żadnych dodatków na HassWP bo to jest taki “pi razy drzwi” odpowiednik instalacji “HA core” (bez systemu i supervisora), jeśli już z grubsza ogarnąłeś i podoba Ci się HA, to sugeruję “prawdziwą” instalację HAOS-generic na dedykowanym sprzęcie lub HAOS-ova w VM.

Tak wynika z różnych wpisów na forum. Tak, bardzo mi leży HA, więc rozważam instalację na osobnym sprzęcie. Myślałem o Raspberry Pi i Proxmoxsie. Ale jestem zielony w temacie, muszę poczytać.

Właśnie dodałem tę integrację (HA 2023.3.6, OS 9.5) i wszystko pięknie działa z dekoderem 4K ULTRAbox+.
Do pełni szczęścia brakuje mi odczyt aktualnego stanu dekodera (włączony/wyłączony) - czy ktoś może wie jak to zrobić ?

1 polubienie

Hej. Miałem zrobioną integrację nawet na Portable. Ale teraz nie mam już dekodera więc nawet na HAOSie nie podchodzę do tematu :slight_smile:

Hej, Działa Wam ten komponent?
U mnie po kliknięciu w klawisz pojawia się błąd
“Nie udało się wywołać usługi adb_service/press. connection lost”
Nie bardzo wiem gdzie mogę mieć błąd

Działa, sprawdź czy nie zmieniło się IP dekodera?

Sprawdzałem. I mam dobrze ustawione. Tylko nie wiem co oznacza ten błąd który podalem

Próbowałeś z przeglądarki wywołać API dekodera?
Jest o tym na github tego kmponentu: GitHub - mercs600/ha-adb_service: Control your ADB (NC+) decoder by HomeAssistant Service

Tak, właśnie nie działa. Nie wiem czy dekoder nie ma jakiejś blokady. Bo adres mam przydzielony, net działa na dekoderze a z przegladarki nie można wywołać i HA też nie z nim nie gada

Ale działało kiedyś? Robisz pierwsze połączenie?