Denon - Znikajace nody

Przyszła pora, żeby zrobić pierwsze automatyzacje w NodeRed i oglądając filmy instruktażowe Artura rozpocząłem pracę. A, że nauka powinna być przyjemna więc pomyślałem o swoim ampli Denon. Znalazłem w palecie nody ,Denon, Contrib Denon" doinstalowałem i zacząłem sobie pojedyncze sztuki konfigurować, żeby potem je poskładać w automatyzację. Zrobiłem około 10 - 12 nodów z wyborem żródła czy rodzejem dźwięku choć wielu nie udało się uzyskać gdyż komendy nijak nie pasowały. Ale pomijając to przy kolejnym nodzie nagle wszystkie które robiłem “wyparowały” i zostały tylko ich obramowania i informacja w Node, że nie może zlokalizować nodów Denon. Skończyło się usunięciem pozostałości po nodach i odinstalowaniem (z problemami) zbiorów w menu ,menage palette".
Pytanie jaka była tego przyczyna? Chciałbym uniknąć tego w przyszłości i dość mocno się zraziłem do instalowania dodatkowych nodów z palety. Jak powiedziałem to moje pierwsze kroki w temacie i prośba do doświadczonych uczestniów forum by mnie oświecili co poszło nie tak i jak mogę zapobiec, czy w ogóle można zapobiec tego typu sytuacjom?
W nawiązaniu do powyższego to czy ktoś z szanownych forumowiczów ma w swoich zbiorach flow odnośnie sterowania funkcjami ampli Denon i mógłby sie nim podzielić?

Nie słyszałem i nie widziałem żeby nody same znikały, albo je sam przez przypadek usunąłeś z menu palete albo nie zrobiłeś Deploy ewentualnie NR zrobił restart z powodu jakiś błędów. Należy też zwrócic uwagę kiedy ostatnio był aktualizowany dany nod 5 lat nie wróży nic dobrego .