DHT22 Gpio- odczyt Unknown

Witam serdecznie.
Mam problem z popularnym czujnikiem DHT22 podłączonym pod pin gpio w raspberry.
Home asistant widzi dwie encje czujnika (temp i wilgotność) ale odczyt cały czas jest “unknown”.
Wpinałem w różne gpio, z rezystorem i bez- cały czas tak samo.

W czym moze być problem?

Podałeś za mało informacji technicznych abym mógł zdiagnozować problem (teoretycznie przy dużym wysiłku mogę to zrobić ale też jestem leniwy :grin:) uzupełnij proszę post o te dane techniczne (fizyczne podłączenie do jakich pinów, jaka konfiguracja w HA), inaczej to dla mnie wróżenie z fusów :wink:.

Fakt. Podłączyłem czujnik DHT22 zgodnie z instrukcją.
Nie było odzewu. Wpiąłem czujnik pod arduino żeby sprawdzić czy samo DHT jest sprawne. Jest sprawne. Podłączyłem ponownie pod Raspberry i o dziwo czujnik zadziałał i działa do dziś (czasami chwilowo pokazuje dziwne dane)
Nie wiem co było powodem.

Mam za to problem z odczytem 1-wire. miałem podłączone 3 czujnik DS18B20 pod GPIO4 w raspberry. Wszystko działało idealnie do momentu aż przypadkowo źle wpiąłem PIN. Chyba na GPIO4 pojawiło się 5v. Zakładam, że uszkodziłem to wejście. Inne GPIO działają (odczytuje DHT, przyciski i inne). Próbowałem zmienić pin 1-wire na inny niż GPIO4- bez skutkuhttps://www.home-assistant.io/integrations/onewire/. Co mogło się uszkodzić?

@Człowiek Musisz prawdopodobnie się przygotować na inne rozwiązanie od kwietnia 2022

Ponad pół roku używam czujników dht22 podpiętych pod gpio raspberry. Działają bezawaryjnie.

Rozumiem że po aktualizacji 2022.4 obsługa zostanie wyłączona. Przestaną działać w HA?

Dokładnie tak, nie będzie obsługiwana przez HA Core ale może być obsługiwana przez custom integrations.