Discord dla użytkowników forum

Mam propozycję aby utworzyć serwer na Discord. Da to możliwość uzyskania szybkiej informacji / kontaktu bezpośredniego z użytkownikami. Co sądzicie? @artur

Jestem na NIE i to z wielu powodów, a jak już przećwiczyłem używanie Discord’a to “wypuszczanie pary w gwizdek”.
Jeśli będę miał trochę więcej czasu to może nieco rozbuduję uzasadnienie, dlaczego NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE.

3 polubienia

Rozumiem. To na pewno byłoby szybsze dla mnie z perspektywy amatora. Pewnie inaczej wygląda to z punktu widzenia doradcy.

@Sosnaone Myślę, że nie ma co robić defragmentacji w komunikacji. Później masz problem co gdzie jest. Forum zapewnia komunikację, a do tego jedno centralne, uporządkowane miejsce gdzie łatwo wszystko przeszukiwać. Jak zaczniemy się rozmieniać na drobne to nic z tego nie wyjdzie.

1 polubienie

@Sosnaone (zacząłem to pisać parę dni temu, ale pary mi zabrakło i w sumie @artur zamknął już temat)
To nawet nie jest kwestia “amator kontra doradca” czy “pytający kontra odpowiadający”, bo wtedy można w uzasadnionych przypadkach doraźnie użyć jakiejś innej formy kontaktu (i jest ich naprawdę dużo do wyboru), chociaż tak naprawdę PW wystarczy.

To jest bardziej kwestia tego, że polskie środowisko skupione wokół HA (i generalnie tematyki ID) jest mocno podzielone i dobrze by było, aby informacje nie były rozrzucone po różnych zakątkach internetu jeszcze bardziej niż już są.

Fajnie to @artur podsumował - najważniejsza jest konsolidacja środowiska - prawda jest taka, że i tak sam już zaglądam właściwie na 3 fora związane z tą tematyką (oczywiście tu + oficjalne forum HA, potem AIS oraz bardziej z obowiązku na jdtech, gdzie czasem wrzucam jakieś ciekawostki raczej traktując tamto forum bardziej jako bloga niż forum, bo rzeczywiste dyskusje są tam rzadkością, a do niedawna najlepsze forum o ID czyli lic - no to jednak było parę lat tamu - na dziś chyba już upadło @marcinwojciesz - trzeba tam trochę pomoderować, bo jest wysyp SPAMu).

Kolejna kwestia jest taka, że Discord był pierwotnie zaprojektowany jako komunikator dla graczy i tak sobie się sprawdza (jestem tam zapisany do kilkunastu grup związanych z ID, ale tak realnie to od dawna nawet nie zaglądam, bo czasu mi już na to nie starcza).

Jasne. Dla mnie temat rozwiązany :wink:
Sam zacząłem nieco bardziej zaglądać na to forum. Pomoc sobie chwalę. @szopen wiesz że PW potrafię napisać i dzięki temu nie zawsze rozdmuchiwać dany problem. Temat do zamknięcia aby bardziej nie zaśmiecać.
Dziekuje @aArtur a oficjalne stanowisko.