DIY Sterownik rgb na esphome

Cześć.
Wykonałem kiedyś strownik rgbw pracujący na Supli.
Wygląda on tak- https://raw.githubusercontent.com/ermaya/Supla-esp8266-arduino-Ide/master/RGB/RGBW_boton_epp/ESP%20RGBW%20LED_bb.png
Czy moge ten projekt przenieść na ESPhome?

Możesz, przynajmniej ja nie mam nic przeciwko.

1 polubienie

Ja też nie miałbym nic przeciwko jeśli wiedziałbym jak.
Którego komponetu w esphome miałbym użyć?

Ja bym zaczął od przeglądu wyników wyszukiwania po słowach kluczowych takich jak:
esphome
rgb
#rgbw
yaml

Jedne z pierwszych wyników w Google:

Zawierają gotowe kody yaml, należy jedynie dostosowac do swojej pinologiki z GPIO.

Do kompletu możesz podpytać ChatGTP…

1 polubienie

OK.
Widziałem te gotowe projekty. Tylko że nie wiem gdzie mają zastsowanie.
Czy w takim projekcie DIY też zabangla?

Jak to nie wiesz, przecież są opisane gdzie, w jakich konkretnych sprzętach.

A skąd czytający Twój post i widzący poglądową grafikę mają to wiedzieć?

Jeśli wykonałeś projekt na Supli (do którego linkujesz tylko grafikę zamiast ją tu wkleić) to pewnie wiesz jak działają elementy z grafiki i znasz ich parametry. Po jednym obrazku można tylko pozwolić na Twoje próby przeniesienia tego do ESPHome. Nie podałeś żadnej informacji technicznej, a oczekujesz konkretnych odpowiedzi.

Chyba go sam robiłeś skoro już masz, to możesz to sam ocenić, czy nie będzie najprościej sflaszować i zrobić testy?
W ogóle chyba masz jakieś pojęcie o elektronice?

Gotowe projekty są zwykle pod jakiś konkretne fabryczne konstrukcje, jeśli masz DIY to pinologię dostosowujesz do swojej konstrukcji.

Jeśli zdefiniujesz płytkę jako D1 mini, jeśli to oczywiście taka płytka, to będziesz mógł nawet używać aliasy nadrukowane na płytce zamiast rzeczywistych numerów GPIO


@angler
źródłowe repo nie zawiera uporządkowanej dokumentacji, więc życzę powodzenia w znalezieniu czegokolwiek, to pewnie czyjeś prywatne repo

Ja niczego nie szukam z Supli, bo jej nie używam. W oficjalnym repo są przykłady dla urządzeń RGBW pod Arduino IDE.
Dla chcącego nic trudnego… ale ktoś chyba liczy na gotowy kod pod ESPHome.

Odnosiłem się do tego

w repo z którego jest podebrany obrazek jest zupełne mydło i powidło

1 polubienie