Do moderatorów Zniknął wpis

@RobinI30 ale po Ci powiadomienia - nie pisz postów bezpośrednio pod Swoimi wpisami i nikt nie będzie Ci ich edytował czy usuwał.

Jeśli całkiem zmieniamy temat to dobrym zwyczajem jest utworzenie nowego wątku i to tak by był łatwy do odnalezienia - przy tworzeniu nowego apeluję o sensowne tytułowanie, dobór działu i stosowanie tagów o ile istnieją jakieś pasujące.

@rafkan No cóż jest to forum techniczne i powinno być ładnie uporządkowane, ale nie jestem zwolennikiem latania z toporkiem akurat z tego powodu, że są 2 posty po sobie - na pewne rzeczy można przymknąć oko (moim zdaniem administracyjne połączenie 2 postów nie jest specjalnie bardziej męczące od “skasowania dla przykładu”).
Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy ktoś flooduje postami, ale tutaj widziałem tylko raz taki przypadek.
Biorąc na siebie ciężar bycia moderatorem chyba zdawałeś sobie sprawę z faktu, że jest to jakieś 99% “cieciowania” (sprzątania, poprawek po innych itd.) i z drugiej strony zaledwie 0,1% splendoru :smiley:

  1. No… bo tak.
  2. Popraw interpunkcję.

@szopen jak to nazwałeś “latanie z toporkiem” - zawsze wcześniej sam edytuję następnie proszę i dopiero gdy autor postu powyższe ma w głębokim poważaniu korzystam z opcji usunięcia wpisu - do chwili obecnej skorzystałem z tej formy dwukrotnie. Po prostu lubię porządek.

@RobinI30 naprawdę rzeczowy argument :+1:

1 polubienie

To popraw interpunkcję.

Panowie, ten wątek nie miał służyć przepychance, kto ma rację i po co ta całą moderacja. Po prostu chciałem dowiedzieć się, dlaczego zniknął mój wpis. Otrzymałem wyjaśnienie od @rafkan i jest to dla mnie jasne. Oczywiście każdemu zdarza się popełnić błąd i dla mnie jest to zrozumiałe. Nie rozumiem @RobinI30. Czepianie się interpunkcji i odpowiedzi w stylu „No… bo tak” to kompletna arogancja. Forum ma nam pomagać a nie nas dzielić. Przykro mi, że tak banalny temat jak mój problem z znikającym wpisem wprowadził takie zamieszanie.

A moim zdaniem dobrze, że się odezwałeś - nie ma nic bardziej frustrującego niż gdy coś się dzieje “bez powodu” i za naszymi plecami, mam nadzieję, że ten wątek powstał z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych stron.

1 polubienie

Umknęła Ci praprzyczyna.
Oczekiwałem od moderatora - jako osoby najbardziej kompetentnej - rzeczowej odpowiedzi na temat działania forum, a nie coś w stylu “a po co ci to”. Wykazał się kompletnym niezrozumieniem problemu, ponieważ jeśli piszę do kogoś, to chciałbym mieć pewność, że nie piszę w pustkę. “Szlachectwo zobowiązuje” - poprawiasz innych, musisz również liczyć się z krytyką. Na arogancję dostałem mandat od samego moderatora.

1 polubienie

@rafkan nie odpisuj bo to nie ma najmniejszego sensu, @RobinI30 ma chyba dziś zły dzień, jutro jak na spokojnie to przeczyta, to się zastanowi czy warto było tak pisać …

Edit:
Zawsze można skasować :wink:.

Nie mam problemu z krytyką. Twoje posty dotyczące powiadomień odczytałem tak, że oczekujesz informacji gdy edytowany jest Twój wpis np. przez moderatorów. Dlatego tak Ci odpisałem.

Napiszesz co to za mandat?

Edit:
@macek przeczytałem Twój wpis po napisaniu swojego.

Generalnie chciałbym podsumować kwestię podstawowego problemu - postów tego samego autora pod sobą, to jest oczywiście moje zdanie i jest “najmojsze”:

  1. W uzasadnionych przypadkach powinny być one dopuszczalne - nie możemy tutaj wprowadzać reguły, że nigdy nie mogą się pojawiać takie konstrukcje - jeśli ktoś się ze mną nie zgadza niech spróbuje napisać np. jakiś dłuższy tutorial w jednym poście - to jest po prostu horror edycji.

  2. Posty zawierające mało treści jeden pod drugim praktycznie wszędzie uznawane są za tzw. floodowanie. Na coś takiego z pewnością w gronie moderatorów przyzwolenia nie będzie. W uzasadnionych wypadkach praktycznie na każdym forum za floodowanie przysługuje ban.

  3. Jest jeszcze cała gama “szarości”, gdzie należałoby dopuszczać już słynne 2 posty po sobie (aby nie było, że zmyślam oto sztandarowa przykładowa sytuacja: odpowiedź samemu sobie po jakimś czasie, gdy sami wypracujemy rozwiązanie wcześniej opisanego problemu, a nie pojawiła się żadna odpowiedź).

  4. Nie da się prowadzić forum na zasadach w pełni demokratycznych, bo to się nie sprawdza - powoduje anarchię i bałagan, ale styl twardej ręki znany też jako “a la elektroda” :skull: też jest zły, bo kończy się skłóceniem użytkowników z administracją. Postuluję więcej wzajemnego szacunku.


Teraz trochę prywaty.

@rafkan Moja propozycja na najbliższe tygodnie: po prostu olej sytuacje, gdzie są kolejno po 2 posty tego samego autora, w miarę sił i możliwości sam zajmę się tym problemem (chciałbym zobaczyć, czy jego skala jest istotnie poważna).

@RobinI30 Wychodzisz chyba z błędnego założenia, że każdy moderator, na każdym forum, musi znać wszystkie kruczki danego silnika forum - a tymczasem choćby sprawy powiązane z tematyką forum są ważniejsze (w tym jakaś ogólna wizja jak to powinno wyglądać), gdyby technikalia związane z działaniem forum były tak bardzo istotne, to moderatorami musieliby być wyłącznie specjaliści od Discourse (na wszystkich forach na tym silniku).

@Mariusz_Kuciński Mam nadzieję, że nie przysporzysz mi dodatkowej moderacyjnej roboty - staraj się korzystać z edycji, gdy to możliwe :stuck_out_tongue:
Edit: zajrzałem w historię moderacji i to ostatnie dotyczy także @RobinI30
Z góry dziękuję za Wasze przyszłe edycje.

2 polubienia

Niepotrzebnie traciłeś Swój cenny czas. Nic mi nie wiadomo, że edytowałeś i napisałeś coś do mnie :wink:
Zero powiadomień, licznik postów się nie zmienił, brak “bombki” i temat na szaro.
Przypuszczam, że ten incydentalny przypadek moderacji doprowadził do podobnej sytuacji.

Doskonale rozumiem i oczekuje również zrozumienia ze strony moderatorów. Nie tylko bezkrytycznego cięcia. Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś - nie jest to takie proste.
Choć w dalszy ciągu, bardziej będą mnie irytować ultrazłożone zdania bez interpunkcji.
@maciek, nocka nic tu nie zmieni.
Gdy docieram do kropki, zapominam co było wcześniej … i jestem zmęczony.
Już wolę już czytać post po poście.

Nic Twojego nigdy nie edytowałem, ani nie pisałem do CIebie (poza postami powyżej), natomiast sprawdziłem Twoją historię - masz administracyjnie skasowane posty.
W kwestii braku powiadomień pozostaje wezwać “naczelnego” @artur (bo ja tu nie pomogę).

No to będą, bo interpunkcja mi słabo wychodzi i raczej tego już nie zmienię.

Daj spokój… aczkolwiek szkoda.
Mało piszę, więc aby sprawdzić czy coś się zmieniło oblecę to w kilka minut.

Czy jakoś mogę pomóc?

@artur dzięki za zainteresowanie. Dla mnie sprawa jest zamknięta. Uzyskałem odpowiedź. Dostosuje się do zasad :slightly_smiling_face:

1 polubienie

@artur RETY nie było Ciebie tyyyle czasu. - troszke to nie na temat, przepraszam

@marcinwojciesz spoko :slight_smile: myślę że wybaczą moderatorzy że nie na temat :slight_smile: no powoli wracam w niedzielę film z serii “co nowego” :slight_smile:

2 polubienia