Dodanie atrybutu do encji

Hej.
Jak można dopisać atrybut do encji poprzez NR?
W dalszym etapie, atrybut ten chciałbym wykorzystywać między innymi w kartach.

przez API Node z POST do HA w odpowiedni endpoint, np:

z data:

{
    "state": "{{payload.temperature}}",
    "attributes": {
        "temperature": "{{payload.temperature}}"
    }
}

Dzięki @rm-rf, to bardzo pouczający krok, ale zapytam jeszcze o jedną sprawę, bo być może dałoby się to ogarnąć razem tutaj:
A jak wpiąć to w data, na przykład jako xxx atrybut? W karcie działa pięknie.

    {{ ((as_timestamp(states.calendar.smieci_komunalne.attributes.start_time) -
    as_timestamp(now()))/ (60*60*24))  | round(0,"floor") }} days

tutaj masz jinja a potrzebujesz funkcji z js. Pierw node, który poda calendar.smieci_komunalne na funkcję JS i tam musisz obrobić dane. Nie do końca wiem co chcesz zrobić ale wnioskuję, że przekonwertować start_time i go wpisać jako attributes, zgadza się? Nie wiem w jakiej formie jest zapisany start time, ale w nodzie JS musisz sobie go po prostu przekonwertować na dogodny dla Ciebie format i tyle. Jak chcesz więcej pomocy to daj co wyrzuci debug z NR dla danego state bo tak to wróżenie z fusów.

Moje entity z kalendarza posiada tylko informację o dacie odbioru śmieci. Robiąc kalkulację na start_time i czasie bieżącym liczę ile jest różnicy w dniach i tą różnicę chcę wstawić do atrybutów, tak aby można było ją wykorzystać ponownie w różnych miejscach bez ponownego liczenia.
Zmieniłem wedle sugestii i nadal gdzieś mam babola.

Błąd mam na API node:
Error Message: Request failed with status code 400

flows (1).json (2,9 KB)

Zerknąłem na ten flow.

{
    "attributes": {
        "range": "{{ range }}"
    }
}

Nie możesz ustawić tego tylko tak. Musi być cały obiekt z state zdaje mi się. Tak więc musisz pierw pobrać state i go tu też podać albo na oryginalnym pobranym obiekcie zmienić tylko sekcję attributes.

[EDIT]
Jeszcze jedna rzecz. W HA musisz włączyć API :wink: - Home Assistant API - Home Assistant

Wielkie dzięki @rm-rf ,
Udało mi się w końcu. Jako totalny nowicjusz w JS i jinja to cieszę się bardzo :slight_smile:
A ostatecznie skrypt wygląda tak:


Ale co mi najbardziej pomogło to sugestia skorzystania z noda API.
Dzięki jeszcze raz.
Pozdrawiam

2 polubienia

Ja mam takie flow ,może komuś pomoże.

powiadomienia.json (6,3 KB)