Dodanie funkcji do domofonu

Dlatego czasami nie warto “kombinować” samemu, lepiej użyć rozwiązania sprawdzonego przez kogoś.

Masz Może namiar Do Pana Dawida? Nie potrafię nigdzie znaleźć kontaktu do niego. Z góry dziękuję;)

@marcinwojciesz masz kontakt do Dawida? Mam ten sam domofon u siebie :slight_smile:

wysłałem dane na priva

Witam, tez poproszę jakiś namiar na pana Dawida. Mam podobną sytuacje analogowy domofon dla osoby niedosłyszącej.

Ogólnie to marzy mi się dodanie czujnika otwarcia Sonoff DW2 czy to RF433, WiFi, Zigbee… Jedyne co trzeba rozwiązać to spięcie elementu kontaktron czujnika z impulsem domofonu gdy zaczyna dzwonić.

W ten sposób zostało by rozwiązane wysyłanie powiadomień, operuje na ekosystemie ewelink i takie rozwiązanie jest dla mnie idealne.
Tylko nie bardzo wiem jak ruszyć temat spięcia kontaktron z domofonem.

W głowie zamysł jest taki że domofon gdy dzwoni to gdzieś na pcb pojawia się jakieś napięcie które to by wpływało na przekaźnik kontaktron który albo by się stykał lub rozwierał… choćby używając dwóch przewodów idących do głośnika w słuchawce, reszta to już jest z górki. :slight_smile:

Domofon to ACO INS-UP720 vB

Chyba że ktoś ma jakiś pomysł?

Proponuję dopytać Pana Dawida czy można opublikować jego dane kontaktowe aby na przyszłość nie było trzeba rejestrować się na forum aby uzyskać te dane :wink: . Oczywiście Pan Dawid będzie miał prawa do usunięcia tych danych z tego forum.

Nie wiem czy wam się uda. Pisałem z Dawidem kilka miesięcy temu i nie ma niestety czasu. Szkoda, bo byłbym w stanie nawet z przebitką za taką modyfikację zapłacić :frowning:

1 polubienie