Dodanie Kamery Hikvision przez rtsp

Zakupiłem kamerę z Hikvison model HWC-C220-D/W i z tego co pogrzebałem w konfiguracji kamery nie ma nigdzie możliwości ustawienia dostępu przez Onvif. Druga droga to spróbować podłączyć się do Home Assistant prze strumień rtsp ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem skąd wyciągnąć taki strumień. Czy ktoś ma Hikvision podłączone po rtsp

OFF TOPIC
Ale odpowiedź na moje pytanie jest ważna ze względu na planowaną przebudowę działów forum:
Dlaczego pytanie dotyczące swojego nierozwiązywalnego problemu umieściłeś w dziale “Szybkie porady”, skoro nie wiesz czy porada będzie szybka, ani czy w ogóle problem jest rozwiązywalny?

No właśnie przejrzałem działy i nie wiedziałem gdzie to umieścić. Bardzo proszę o umieszczenie w odpowiednim miejscu.

OK, przeniesiemy w jakieś lepsze miejsce, gdy pojawi się na horyzoncie jakieś rozwiązanie (póki co wrzuciłem do “ogólnego wora”), dzięki za odpowiedź.

Nie mam możliwości sprawdzenia, jednak może to Cię naprowadzi.

1 polubienie

Spróbuj tej aplikacji: Onvif Device Manager - Program do protokołu kamer IP - Dowiedz się...
Wpisz tam login i hasło którym się logujesz do kamery, kliknij “Zaloguj”, potem “Refresh” - i przy odrobinie szczęścia coś powinno się zgłosić, łącznie z adresem rtsp.
W ustawieniach podstawowych nic nie ma?

1 polubienie

https://youtu.be/KcKOLa9ZR6A?si=WygYD8usHT5ZyX6Z

1 polubienie

Temat rozwiązany. Prawidłowe dane to:

Pozostała jeszcze jedna rzecz która mnie denerwuje. Po zalogowaniu się do kamery przez nr IP jakiej bym nie użył przeglądarki to nie ma obrazu ( menu ustawień po lewej stronie działa normalnie ). Pisze że potrzeba jakiejś wtyczki. W Ha obraz działa normalnie, przekazuje go prawidłowo po rtsp. W aplikacji Hik-Connect też jest podgląd kamery na żywo, działa ok.

Spróbuj w Internet Explorerze. Jak masz to najlepiej pod jakimś Windows98 :slight_smile: Mniej hardcorowym wyjściem jest Edge i uruchomienie strony w trybie " Internet Explorer" (taka ikonka z małym niebieskim “e”. Jak będzie prosiło o wtyczkę to zainstaluj ja.

Lub użyj - PotPlayer > Otwórz > Otwórz adres URL…
ScreenShot_20231021222320

Dziękuję. W IE jest podgląd obrazu na żywo. Tak się kończy zabawa jesli kupuje się stare kamery.
A może macie wiedzę jak dodać tą kamerę do Servera Hik-Connect. Dodałem kamerę ręcznie do aplikacji Hik ale działa to tylko wew się lokalnej. Z zewnątrz sieci przez Hic-Connect nie ma dostepu do kamery.

A gdzie tu jest odpowiedź (rozwiązanie) na problem z tematu ??? Zamieszczony obrazek nie stanowi rozwiązania :slight_smile:

2 polubienia