Dodanie klimatyzacji Sevra do HA

Dzięki. Będę próbował :wink:

Wg. lektury jest możliwość, ale wiąże się to z utratą dostępu do klimy z pozycji aplikacji…

Taki model karty wi-fi siedzi w AUX J-SMART.

Cześć. Może nie do końca w temacie HA, ale może się komuś przyda.

Klimatyzator AUX (Q-Smart).

Na podstawie tego artykułu udało się zrobić:

  • standardowo dodany do AC Freedom
  • miałem już urządzenie Broadlink RM Pro, a więc zainstalowałem sugerowany tutaj “BroadLink -Universal TV Remote” (dostępny w Google Play) i po dodaniu Broadlink RM Pro, w ramach Broadlink RM Pro dodałem klimatyzację AUX (dodałem jako “AC Remote Simple Type”, a nie “AC Remote Full Display”, bo dzięki temu mam więcej możliwości konfiguracji);
  • oba dostępy działają równolegle - nadal działa AC Freedom przez “chmurę” oraz Broadlink (przez kontroler IR)
  • dzięki dodaniu do Broadlink i zdefiniowaniu sceny w Broadlink, mam teraz dostęp do klimatyzatora przez IFTTT - w moim przypadku wystarczy mi scena “włącz” i scena “wyłącz” - ustawiam sobie parametry pracy AUX ze zwykłego pilota lub AC Freedom, a później przez IFTTT włączam i wyłączam
  • dla mnie wystarczy :wink: (zależało mi ma integracji z IFTTT)
  • teraz pracuję nad połączeniem tego z Mi Home, bo tutaj mam wpięte termometry BLE (notyfikacja z aplikacji przy przekroczeniu termperatury, wywoła “włącz” lub “wyłącz” z IFTTT przez webhooks).

Powodzenia.

Czy ktoś z Was umiałby w prostych punktach krok po kroku napisać co trzeba zrobić dodać sterowanie klimatyzatorem AUX 12F2H/I ,który posiada moduł WIFI.

Edit:

Zainstalowałem dodatek AC MQTT proxy for home assistant , wpisałem użytkownika i hasło z MQTT Broker, oraz wpisałem IP oraz mac klimatyzatora który pojawił mi się na routerze po sparowaniu klimatyzatora z aplikacją AC Freedom.
Jednak po wpisaniu nadal nie łączy się z klimatyzatorem:

Ale co dziwne MQTT Broker w logu ma próby logowania z innego IP:


Jest ot na pewno klimatyzator tylko z jakiegoś powodu nie chce go połączyć.

Jakiś link? repo?

To na pewno nie jest klimatyzator tylko ten tajemniczy Dodatek, który zainstalowałeś (ale zapewne nie skonfigurowałeś go poprawnie) świadczy o tym adres zapewne z puli dla kontenerów.

Zainstalowałem to :

“To na pewno nie jest klimatyzator tylko ten tajemniczy Dodatek, który zainstalowałeś (ale zapewne nie skonfigurowałeś go poprawnie) świadczy o tym adres zapewne z puli dla kontenerów.”
To co sugerujesz ?

Jeśli to typowa instalacja HAOS to zapewne Mosquitto masz w formie Dodatku.
Więc w HA załóż sobie użytkowników (bez praw administratora) których będziesz używał w integracjach używających MQTT (Mosquitto w formie Dodatku będzie z nich potrafiło korzystać, ten user homeassistant z tym długaśnym hasłem jest zarezerwowany dla integrowania MQTT z HA) i po restarcie maszyny (lub duetu HA i Mosquitto) użyj takiego użytkownika i jego hasła w konfiguracji tego Dodatku.
(w Integracji MQTT nie grzeb, tam ma być właśnie ten automatycznie dodany z długaśnym hasłem)

A co do reszty kwestii to w tym wątku

jest “na moje oko” dobry manual (nie pociągnę dalej za rękę z braku takiego sprzętu)

PS jak zamalowujesz MAC-adres to zostaw chociaż pierwsze 6 znaków (liczone bez separatorów)