Dodanie klimatyzacji Sevra do HA

Witam,

Proszę o pomoc w dodaniu do HA klimatyzacji Sevra (aplikacja jaką używam na komórce to AC Freedom). Jeżeli komuś się udało proszę o instrukcje krok po kroku. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Prawdę mówiąc nie spodziewam się by ktoś tu miał podobnego chińczyka
http://aux-home.com/

ale jakieś rozwiązania już istnieją

@Szopen chętnie przygarnę nie “chińczyka” ale wracając do
tematu to rozwiązanie również próbowałem i niestety nie działa nie znajduje urządzenia w sieci co robie źle

ScannerError: while scanning for the next token
found character ‘\t’ that cannot start any token
in “/root/broadlink_ac_mqtt/settings/config.yml”, line 11, column 20

Nie mam bladego pojęcia - nie mam takiej klimy, po prostu wiem jak zidentyfikować producenta modułu sterowania w/g aplikacji.

szkoda chyba odpuszczę konfigurację do HA tej klimy :frowning:

Małe pocieszenie - skoro to bazuje na Broadlinku, to pewnie znajdziesz jakiegoś innego użytkownika, ale poczytaj tamten wątek dogłębnie.
Masz już jakieś inne prostsze urządzenie podpięte po MQTT? - jeśli nie to poćwicz na czymś prostszym od klimatyzacji.

mam całą suplę podpiętą pod mqtt i działa bez zarzutu. Temat AC odkładam na lepsze czasy:)

Też mam klimę, która działa z aplikacją AC Freedom, ale ma jakieś inne moduły WIFI (nie Broadlink) bo nie da rady tego zintegrować :confused:

Edit:

Da się zintegrować trzeba tylko konfiguracje zrobić nie przez Aplikacje AC Freedom tylko https://play.google.com/store/apps/details?id=com.broadlink.rmt do konfiguracji i śmiga
ACFreedom to łączy się do chmury i na tym nie działa.

Minus, że trafimy dostęp zdalny przez AC Freedom, pozostaje dostęp tylko z HA

Mozesz rozwinać co trzeba zrobic? mam pompe ciepła z klimy AUX 24FH i szukam opcji na integracje

Musisz usunąć urządzenia z ACFreedom.
Zrestartować moduły wifi
Dodać do aplikacji z linku powyżej - czyli skonfigurować wifi bo nic więcej i tak mi się zrobić nie udało, jak poprawnie skonfigurowałeś ten dodatek to mqtt powinien zacząć wykrywać urządzenia.

Ewentualnie Hombridge i jest integracja z AUX

No dobra Homebridge to chyba osobny twór a nie chce rezygnowac z HA

Ja mam Homebridge zintegrowany z HA. Ja odpuściłem tą integracje klimy z uwagi na to, że nie działa mi wtedy aplikacja AC Freedom,

Panowie, udało się zintegrować tej firmy Klimatyzację z HA - nie tracąc dostępu do aplikacji Freedom ?

tak u mnie działa po dość długich bojach za pomocą MQTT

Dzięki za info. Mocno skomplikowane ? dla osoby mało ogarniętej w tych sprawach jest do przejścia ? :wink:

Na debianie terez robie w 5 minut :slight_smile: Jeden folder do katalogu root plus 3 zależności i dziala. Tylko musisz ręcznie lub z cron uruchamiać monior.py po restarcie hosta

Czy nie będzie kolidować to, że przez MQTT mam spiętą Suplę (wiele urządzeń).
Do jakich ustawień masz dostęp do Klimatyzacji z poziomu HA ?
I jeszcze jedno, aplikacja Freedom działa ?

też tak mam supla plus sevra (ktoś opisywał jak zrobić mostek mqtt)
mam dostęp do trybu pracy, temperatury oczywiście włącz wyłącz,
na mqtt explore widzę, że można jeszcze dodać to samo co na apce w telefonie (health itp) niestety nie wiem jak:(
aplikacja freedom działa bez problemu

Sevra częściowo zintegrowana.
Następny pacjent to AUX J-SMART, w tym przypadku jest inny moduł wifi jak w Sevra.
W Sevra jest Broadlink, który zintegrowałem przez:

Natomiast w Aux jest chyba coś nowego, ma oznaczenia AC-SMT i nie komunikuje się z powyższą integracją.

Może ktoś ma ma ten model AUX-a i próbował integrować ?

Nie wiem czy to akurat rozwiąże Twój problem ale spróbuj usunąć AC z aplikacji i wykonać te kroki