Dodanie miniatury z kamery Reolink do powiadomienia

Mam problem z dodaniem miniatury z kamery reolink do powiadomienia. Próbowałem kilku różnych opcji, niestety nie wychodzi. Otrzymuję informację typu: Failed to load attachment. Przykład flow załączam do wiadomości. Jeśli ktoś ma doświadczenie, proszę o wskazówki.
Dodam, że wklejenie linku z noda call service powoduje wyświetlenie zrzutu z kamery. W NR to nie przechodzi.

miniatura.json (926 bajtów)

Witam, dołączam się do wątku zakupiłem kamerę Reolink E1 PRO 4 Mpix WiFi i chciałbym w NR dodawać miniaturę do powiadomień. Chciałem skorzystać z tego rozwiązania RTSP Grab Frame (flow) - Node-RED ale niestety w nodzie “Grab a frame” dostaję błąd 127
image

Jeśli chodzi o URL skorzystałem z tego linku Request for RTSP URL – Reolink Support. W HA działa bez zarzutu i mam podgląd z kamery. Może ktoś podpowie jak rozwiązać ten problem :slight_smile:

Korzystając z camera.snapshot stwórz skrypt robiący snapa:

zdjecie_dzwonek:
  alias: Zdjęcie dzwonek
  sequence:
  - service: camera.snapshot
    data:
      filename: /config/www/dzwonek/dzwonek.jpg
    target:
      entity_id: camera.doorbell
  mode: single
  icon: phu:ring-doorbell

następnie z jakiegoś wyzwalacza np. czujnik ruchu, uruchom ten skrypt i zrobione zdjęcie dołącz do wiadomości:

2 polubienia

Dzięki proste jak drut :). Mam jeszcze jedno pytanie jak radzisz sobie z opóźnieniem.
Edit:
Dodałem Delay będę musiał trochę potestować

Po wywołaniu skryptu daję triggera 5 sekund (aby miał czas zapisać zrobione zdjęcie) i po nim noda z wiadomością.

Edit:
Też mam reolinka tylko zooma. Testowałem różne czasy opóźnienia i 4 sekundy jest wystarczające ale dla pewności dałem sekundę więcej.

Edit 2:

Powyższy skrypt wykonuje jedno zdjęcie które jest nadpisywane przy kolejnym snapie. Jeśli chcesz mieć serię zdjęć robionych “obok” zdjęcia które jest zamieszczane w wiadomości to poniżej masz kolejny skrypt który zapisuje każde zdjęcie z danymi czasowymi:

seria_zdjec_z_dzwonka:
  alias: Seria zdjęć z dzwonka
  sequence:
  - service: camera.snapshot
    data:
      filename: /config/www/dzwonek/dzwonek_{{now().year}}_{{now().month}}_{{now().day}}_{{now().hour}}_{{now().minute}}.jpg
    target:
      entity_id: camera.doorbell
  mode: single
  icon: mdi:doorbell

Ja mam wyzwalane kontaktronem na drzwiach + czujnik ruchu wewnątrz więc mam dwa delay w zależności z której strony otwarto drzwi.
Edit:
Na tę chwilę widzę że 2 s wewnątrz jest OK z zewnątrz ma 3s.