Dodatek - Visual Studio Code

Panowie mam pytanie, czy ktoś ma taką przypadłość w dodatku Visual Studio Code po kliknięciu zapisz (lub ctrl+s) edytuje mi plik co co napisałem w kodzie:

Po kliknięciu zapisz lub ctrl+s:

Szukałem w opcjach czy nie mam czegoś włączonego, ale nie znalazłem, może ktoś z Was miał taką przypadłość i sobie z tym poradził?

Nigdy nic nie zmieniałem w VS u mnie pliki zapisują się automatycznie zaraz po zmianie kodu, nie używam zapisz czy ctrl+s. Może to wina przeglądarki jakiś standardowy skrót .

Przeglądarka raczej nie ponieważ mam dwa HA jeden testowy i właściwy - na jednym jest ok, na drugim nie. Próbowałem odinstalować, ale niestety nic nie pomogło. Próbowałem porównać ustawienia jeden do drugiego, ale tego jest tyle, że nic nie znalazłem różnego.

W VScode
(wciśnij i trzymaj CTRL i wciśnij K i S)
w wyszukiwaniu u góry wpisz save . Zobacz jak masz przyporządkowane klawisze.
Sprawdz ustawienia Auto Save

A tu masz link do opcji autosave Autosave

To mam ustawione prawidłowo, klawisze są przypisane prawidłowo, więc nie wiem co jest nie tak, tym bardziej że w jednym HA działa prawidłowo, a w drugim się edytuje samo.

Może jest jakaś autokorekta. Strasznie jest dużo opcji w ustawieniach, pewnie gdzieś jest coś włączone.

Spróbuj zmienić skrót ctr s na inny i zobacz czy działał.

Na to nie wpadłem, ale jednak to samo się dzieje. Ręczne zapisanie też to samo.

Spróbuj tego:
Otwórz terminal w VS i wpisz window: reset-settings
Albo tak : Reset settings

Dziękuję Artur pomogła ta druga opcja. Teraz działa tak jak trzeba, jestem ciekawy co zmienili przy nowych instalacjach VS. Dzięki

Jaki dodatek do VSC koloruje tak ładnie Taby? U mnie jest tylko tak:

Dodatek Home Assistant Config Helper

1 polubienie

Na przyszlość proszę dodawaj także linki do dodatków, wiem, że można samemu poszukać ale czasami pojawiają się niejednoznaczności a to powinno się eliminować.

Dodatek jest w visual code studio. Kolega zapytał o nazwę dodatku.