Dodatkowy przycisk - jak zapalić diodę?

Dołożyłem przycisk do naklejenia na ścianie ,aby zapalał mi światło w łazience.
Przycisk zapala i gasi światło - zrobione przy pomocy node-red.
W przycisku oryginalnym (wyglądającym tak samo) ma diodę którą mogę ustawić w zależności od potrzeb. Obecnie ustawione jest tak ,że świeci się jak światło jest wyłączone a gaśnie jak zapalone.
Jak ustawić aby na dodatkowym przycisku dioda działała tak samo? Bo obecnie nie świeci w ogóle. Zapala się tylko w momencie naciśnięcia przycisku.
Poniżej zdjęcie przycisku dodatkowego jaki posiadam.


To jest przycisk bateryjny, nie sądzę aby można było w nim zapalić LED na stałe (bo zużyłby on całą energię zgromadzoną w ogniwie w kilka-kilkanaście dni, więc byłoby to samobójstwo technologiczne stworzone przez projektanta). Swoją drogą obecnie masz 46% jak długo go już używasz?

Trochę bez sensu jak by nie można było tego zapalić bo w takim razie po co jest w tak widocznym miejscu, Tym bardziej ,że wygląda identycznie jak przycisk podłączony na stałe. Dodatkowo jak go się naciśnie to się zapala dioda.

Przycisk zakupiony i zainstalowany rok temu - nie przypominam sobie ,żebym wymieniał baterię.

Po to jest LED abyś miał wskaźnik działania, szkoda, że zachowujesz się jak niewierny Tomasz…

Nie wiem jakie ogniwo masz w środku, ale załóżmy że CR2032, ono od przyzwoitego producenta ma 220mAh pojemności.


Dobra, wytłumaczę jak krowie na rowie
Aby LED świecił powiedzmy, że wystarczy 1mA (znamionowy prąd to zwykle jakieś 20mA, ale nie potrzebujesz mieć jasnego świecenia) → wniosek ogniwo wystarczy na zasilanie samego światełka przez 220h (ale masz tam jeszcze MCU i do obsłużenia komunikację bezprzewodową, więc zapewne sporo krócej).

Napisałeś w poprzednim poście “…nie sądzę aby można było w nim zapalić LED na stałe…” co oznacza ,że swojego zdania nie jesteś w 100% pewny. Stąd moja poprzednia odpowiedź.
Nie mnie jednak kolejny Twój post pokazał ,że raczej faktycznie włączenie led nie miało by sensu co wskazywało by ,że skoro nie jest default’owo taka opcja dostępna to jej po prostu nie ma.

Dzięki

Widywałem już różne “inżynierskie samobójstwa”, więc nie byłbym zaskoczony opcją, której być nie powinno.

Jak już udało sie udowodnić nie da się a wynika to wprost z dokumentacji Z2M dla tego przycisku, po prostu nie ma takiej możliwości, dostepne encje z tego przycisku to battery, action i linkquality.

Napewno w dokumentacji Z2M dla tego przycisku jest taka encja.