Domofon do furtki - dzwonienie na smarfona i otwieranie

Cześć wszystkim

Chciałbym zamontować na furtce domofon - szukam czegoś, co będzie miało wbudowaną kamerkę.
Czy jest w ogóle na rynku dostępne takie urządzenie, które będzie się dało skonfigurować, gdzie po naciśnięciu guziku przyjdzie powiadomienie na kilka numerów telefonu, że ktoś dzwoni, a przykładowo w home assistant lub aplikacji będzie wyświetlał się podgląd? Najlepiej byłoby jeszcze, gdyby dało się furtkę otworzyć właśnie z tego poziomu. Chciałbym mieć kontrolę, gdy podjeżdża np. kurier, a nie byłoby akurat kogoś w domu lub fatygować się, aby odrywać się od obowiązków i podchodzić w miejsce, gdzie zazwyczaj montowana jest “stacjonarna słuchawka”.

Spotkałem się z trochę podobnymi rozwiązaniami jak ten judasz z tego linku, ale nie do końca jestem pewien, czy osoba przed furtką będzie słyszeć mnie słyszeć - EZVIZ DP2C - Bezprzewodowy dzwonek do drzwi z wizjerem

Biorę pod uwagę każde sugestie :slight_smile:

Ale Furtke otwieram skrótem na telefonie.

w sumie całkiem sensowne rozwiązanie ;d rozumiem, że musi być cały czas w obrębie domowej sieci wi-fi? jak to wygląda jak ktoś dzwoni? może przyjść połączenie jednakowo na dwa lub więcej numerów? jeśli tak to co wtedy? kto pierwszy odbierze ten lepszy?

tak, stały dostęp musi być :slight_smile:

na ile chcesz, we wszystkich zaczyna dzwonić

tak

Dahua KTP 03 ma wszystko czego potrzebujesz (Lan a nie Wifi).
Sam tego używam i jestem mega zadowolony. Nie ma też problemu ze zintegrowaniem z HA.

Jak wygląda integracja z HA?

Została niedawno posiadaczem EZVIZ DP2C i jestem z niego zadowolony. Musiałem trochę się namęczyć zanim ogarnąłem go w HA ale działa OK. Jeśli ktoś ma potrzebę wyświetlenia fotki po wykryciu ruchu to zamieszczam skrypt dla Fire TV:

alias: Wizjer wyświetl na TV
sequence:
  - service: notify.android_tv_fire_tv
    data:
      message: Wizjer
      data:
        position: top-right
        duration: 5
        color: green
        transparency: 50%
        interrupt: 0
        image:
          url: >-
            {{'https://________.duckdns.org:____' +        
            state_attr('image.wizjer_last_motion_image', 'entity_picture') 
            +         '&state=' + states('image.wizjer_last_motion_image')}}
      title: Wykryto ruch
mode: single

Skrypt uruchamiam automatyzacją (po wykryciu ruchu przez wizjer)

alias: Wizjer powiadomienie
description: ""
trigger:
  - type: motion
    platform: device
    device_id: 453f3099771a329a19702f7ec5986649
    entity_id: a59b2a46085c37e8605bc5f68ee1b834
    domain: binary_sensor
condition: []
action:
  - delay:
      hours: 0
      minutes: 0
      seconds: 2
      milliseconds: 0
  - service: script.1696093386522
    data: {}
mode: single
1 polubienie