Doświadczenia z Tuya Smart Air Box (AirBox04)

Cześć,
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi czujnikami? (mierzą takie wartości: temperatura, wilgotność, CO2, formaldehyd i VOC)
Zakupiłem takie urządzenia i ładnie się sparowały z conbee.
Mam jednak uwagi - po pierwsze sypią bardzo dużą ilością komunikatów, po drugie na pewno jest jakiś problem ze wskazaniem CO2, formaldehyd i VOC - są na bardzo niskim poziomie. Mam 4 czujniki - zatem o uszkodzeniu egzemplarza nie ma mowy. Przykładowo - mam po kilku godzinach pracy stężenie CO2 na poziomie 360 ppm. praktycznie cały czas stężenie jest na takim samym poziomie (wartości zmieniają się o kilka punktów). Otwieram okno - wartość wzrasta do ok 700. Po zamknięciu zaczyna ponownie wolno spadać do 360. Wartości formaldehyd to np 2mg/m3 a VOC tylko 4ppm. Czyli wg mnie za mało. Z obserwacji - po pierwszym odpaleniu “z pudełka” wartości co2 na poziomie 1300 ppm i potem spadało. Czy ktoś z szanownych forumowiczów przerobił już taki temat?
Ewentualnie jakie czujniki polecacie (najlepiej Zigbee)?
Tomek

To jakieś bardzo potoczne stwierdzenie bo Conbee to koordynator Zigbee, który może działać z co najmniej kilkoma oprogramowania do Zigbee.

@macek Conbee - w moim przypadku korzysta z niego HomeAssistant, a dokładnie Z2M czyli Zigbee2MQTT.

@tomekb istnieje takie coś jak edycja postu, zamiast kasowania postów:
image

@macek - wiem :), próbowałem edytor zmusić aby to była odpowiedź na Twoją uwagę (z cytatem), ale nijak nie wychodziło i dlatego usunąłem. Tak jak teraz używam “odpowiedz” i nie podpina Twojej wypowiedzi…