Drukarka Samsung CLP 365W _wybudzenie automatyzacją

Zacznę od końca - WiFi direct nie zadziała, bo jest niezgodny z zasadami działania HA.

Moim zdaniem test ping jest niemiarodajny jeśli chodzi o WoL, bo on korzysta z niższej warstwy połączenia niż TCP/IP, jeśli umiesz wykonać skan arp to to zrób.
Tabelę arp spod windowsa zobaczysz tak
arp -a

Nie umiem podpowiedzieć jak działa WoWLAN, bo z niego nie korzystam, ale moim zdaniem wymaga połączenia bezprzewodowego w warstwie fizycznej (więc nie wiem czy połączenie musi być aktywne i mieć IP, teoretycznie, powinno wyłączyć samo połączenie z BSSID, ale nie mam doświadczenia, a takie urządzenia jak TV czy amplituner po prostu nie wyłączają karty WiFi, gdy jest aktywny tryb WoWLAN i mają aktywny IP, a nie mam motywacji aby kombinować z innymi urządzeniami).

Natomiast jeśli chodzi o zwykły przewodowy WoL to nie wymaga on IP (więc nie będzie odpowiedzi na ping), bo tu z pewnością połączenie odbywa się ściśle w warstwie sprzętowej - dlatego pakiet magiczny musi zawierać MAC-adress docelowej karty sieciowej oraz czasem konieczne jest podanie adresu broadcastu w sieci, warunek konieczny to ten sam segment fizyczny sieci w którym mają się znaleźć urządzenie budzące i budzone.
jeśli masz maskę 255.255.255.0 (inaczej /24)
to dla sieci w której jest urządzenie o IP 192.168.100.15
adresem broadcastu będzie 192.168.100.255

Być może to jest drukarka GDI (tzw. win-drukarka) i nie ma prawdziwego printserwera.

Od paru lat jest modny trend proekologiczny i np. HP wyłączył w firmware drukarek możliwość pracy bez usypiania, może to powodować też brak możliwości zdalnego wybudzenia.

Dla Windowsa jest np. taka świetna aplikacja do WoL (umożliwia przeskanowanie sieci na poziomie ARP)

(a to co znalazłem w MS Store czy jak on się tam teraz nazywa to jakiś chłam)

jest też sporo apek dla androida, moim zdaniem ta jest OK

Więc metod na stwierdzenie czy WoL działa w czymkolwiek (również w drukarce) jest sporo.
Oczywiście nie jest powiedziane, że to zadziała, ja swojemu HPkowi nie pozwalam usnąć, bo któraś z aktualizacji firmware usunęła opcję budzenia, a ze względu na chmurowe funkcje drukarki nie zamierzam w niej cofać wersji.

1 polubienie