Dzienne zużycie energii z gniazdek Tuya

Cześć,

Potrzebuję wyliczyć dzienne zużycie energii z gniazdka Aubess Smart Socket dostępnego przez integrację Tuya (WIFI)

Walczyłem z Utility Meeter ale wyglada na to, ze on sobie poprawnie radzie jedynie w przypadku gdy urządzenie podaje total uzycie (czyli wczoraj było 1000, dzisiaj jest 1100 , daily = 100W)

Tymczasem u mnie jest tylko aktualne zuzycie, więc HA musiałby je sobie sam policzyć…

Macie głowę jak do tego podejść?

obraz

PS. O dziwo gniazdko tego samego producenta, ale juz na Zigbee ma parametr power, który udostępnia sumę zużytej energii…

i jest w stanie Tobie to policzyć np. możesz utworzyć “Pomocnika” → czujnik “całka Riemanna”.

Można też inaczej https://forum.arturhome.pl/t/stworzenie-encji-energy/5695/9

Mam i całke i licznik mediów i obie wartości pokazują to samo a dodatkowo w liczniku mediów możesz wybrać sobie okres resetowania dzień miejsc itp

kolego ale w jaki sposób ustawiłeś licznik mediów żeby pokazywał ci te. wartości na podstawie chwilowego zużycia?

Panowie, czy Wy w ogóle odróżniacie moc (wyrażana w W lub kW) od zużytej energii (która jest całką mocy w domenie czasu) której jednostką jest Wh lub kWh?

Jeżeli pytanie było do mnie to doskonale odróżniam.

Tym zdaniem temu zaprzeczasz.

1 polubienie

Niby jak zaprzeczam?
W zigbee mam ‘energy’ w kWh mam również ‘power’ w W
W tuya mam tylko (powiedzmy) ‘power’ a chce wyliczyć ‘energy’ - czyli W → Wh

Tak czy siak - dzieki za podpowiedź z całkami - sprawdzam jak ro działa w odniesieniu wlasnie do zigbee i apek tuya i wyglada że uzyskuję podobne wartości wiec chyba problem rozwiązany.

PS. na forach dużo bardziej sobie cenię podpowiedź jak coś osiągnąć niż wytykanie sobie ignorancji / indolencji :slight_smile:

Miłego dnia wszystkim