Dzienny licznik energii na podstawie licznika watt z gniazdka TS011F_plug_3

Hej,
Pod dodaniu gniazdka TS011F_plug_3 przez zigbee2mqtt utworzyło mi kilka encji. Jedną z nich jest pobór watt.
Jak na podstawie tej encji dot. watt mogę utworzyć wykres dziennego poboru prądu w kWh?
Chciałbym też zrobić wykres monitorujący napięcie w sieci, gniazdko takie napięcie pokazuje, ale nie mam takiej encji :frowning:

Pozdrawiam serdecznie

A gdzie pokazuje to napięcie w atrybutach encji ? jeżeli tak to utwórz encję z atrybutu

Z napięciem sobie już poradziłem :slight_smile: Wystarczyło włączyć encję :slight_smile:

Mam inną ale wg opisu Twoja wtyczka posiada encję Energia w kWh

Wtyczka posiada encję liczoną w kWh, jednak ona działa jako licznik chyba. Nie kasuje się codziennie tylko cały czas rośnie.
Potrzebuję zrobić wykres dziennego poboru prądu w kWh i żeby się w nocy zerował :slight_smile:

Jak nie liczysz zbiorczo domu/mieszkania to wrzuć ją do Energii - to jest najprostsze.

Dom monitoruję właśnie przez Energie.
A chciałem osobny wykres zrobić ale tego gniazdka. Mam duży pobór prądu i szukam co generuje największy pobór

W zakładce energia jest coś takiego jak monitorowanie poszczególnych urządzeń. Czy to się dodaje do dziennego użycia energii ?

Tak bo tam widzisz co zużywa , ile i za ile mnie więcej.

Nie wiem czy dokładnie Ci o to chodzi.

chyba o to :slight_smile: dodałem encje zobaczymy efekt :slight_smile:

Właśnie mam taki wykres zrobiony z tego, ale bardzo dziwnie mi to generuje.
Piec z pompką który chodzi co jakiś czas już uciągnął prawie 3kwh a realnie ok 0,95kwh

Mi też utility_meter źle liczy na podstawie mocy. Ktoś to ogarnął?

Jeśli chcesz liczyć energię na postawie mocy użyj całki Riemann’a

Metoda trapezowa jest najbardziej odpowiednia dla urządzeń które raportują moc stosunkowo rzadko (jakkolwiek wynik zawsze będzie tylko przybliżeniem, więc jeśli znasz charakterystykę pracy obciążenia dobierz najwłaściwszą metodę).

1 polubienie