Dziwne wartości HA w monitorze systemowym

Cześć.
Nie chcę otwierać nowego tematu, mam wysokie wartości użycia procesora przez core, podobnie jak kolega w temacie, szukam i szuka i nie mogę znaleźć, jedyna rzecz jaka mnie zainteresowała w logach to integracja tuya, która ciągle próbuje się połączyć z odłączonymi żarówkami od sieci. Poniżej kilka screenów.


image

To usuń z konfiguracji te urządzenia, które nie działają (to tak odnośnie podejrzeń co do Local Tuya), wyłącz je z menu integracji lub wyłącz cały komponent w menu integracji (jeśli te 2 ostatnie rozwiązania są możliwe, bo nie każda integracja to wspiera).
“Usuń” w konfiguracji YAML oznacza dla mnie po prostu zakomentowanie kawałka pliku konfiguracyjnego i restart HA core.

U @Wasyl widać na obrazku z Glances, że jedynym źródłem obciążenia procesora (i na tym obrazku wcale nie krytycznego) jest kontener MotionEye, u Ciebie @Seweryn_B źródłem obciążenia jest Python, czyli szansa znalezienia przyczyny w podobny sposób jest zerowa (bo cały HA pracuje na bazie Pythona, więc trzeba znaleźć wadliwy komponent, a nie kontener; w dodatku podobny efekt może powodować wadliwy kod uruchomiony w NR).

Niestety nie monitorując systematycznie “życiowych” parametrów pracy sprzętu jest ciężko znaleźć winowajcę - pozostaje metoda wyłączania poszczególnych komponentów i testowanie czy nadal obciążenie jest niezdrowo wysokie.

PS Jeśli zminimalizujesz sidebara (lewe menu HA), to wtedy Glances wyświetli więcej informacji o twojej maszynie, bo na tym co wrzuciłeś nie widać zupełnie nic na ten (jakże istotny) temat.

Wyłączyłem narazie node-red, jest lepiej, teraz trzeba szukać co przeszkadzało ale jeszcze poobserwuje