Dziwny rok w historii

Witam
Po zawieszeniu się serwera z HA zresetowałem go ręcznie. Wstał ale przez moment miał rok 2066. Teraz mam sporo encji z wykresami historii do tego roku. (screen). Co można z tym zrobić?

Najprościej - przywróć ostatni dobry backup sprzed zdarzenia, utracisz trochę danych, ale to chyba do przełknięcia w porównaniu do czekania do roku 2066 :stuck_out_tongue:

Metoda druga to ręczna edycja bazy (nie polecam, ale wykonalne jeśli masz o tym jakieś pojęcie).

PS należałoby też wyśledzić przyczynę zawieszenia się serwera HA bądź jakiegoś innego w tej instalacji (co zmusiło Cię do nieprzemyślanych ruchów i jak rozumiem bezczelnego odcięcia zasilania).

To też brzmi niemal nieprawdopodobnie - w przypadku instalacji HAOS (nie wiem jak jest w innych typach instalacji) jednym z kluczowych kroków przed uruchomieniem HA jest połączenie z serwerem NTP i synchronizacja czasu.

Co do backupu to za dużo czasu minęło zanim to zobaczyłem. A jakie narzędzie do edycji bazy?

ile?
masz backupy robione chociaż raz na 2 tygodnie?


sqlite3?
np. to

zanim zaczniesz grzebać zrób świeży backup na wypadek całkowitej utraty danych, nie pozbywaj się też tych backupów sprzed zdarzenia (teraz może narzędzia są lepsze, ale po doświadczeniach sprzed paru lat pogodziłbym się z utratą danych rzędu powiedzmy do kilku miesięcy “dziury”, tzn. dane nie były warte rzeźby i straconego czasu).