Dzwonek do drzwi na mp3

Ding Dong… ? kto tam?, dla chętnych polecam zrobienie dzwonka do drzwi z mp3 z powiadomieniami na telefon… plik mp3 należy umieścić w config w folderze www, np audio. Fajnie bo na Święta będzie bardziej świątecznie w domu
Drzwonek do drzwi.json (5,8 KB)

Ja mam podobnie tylko z komunikatem glosowym a na dzwonek dałem czujnik wibracji aqara jako wyzwalacz

Witam wszystkich “smart ludzi” :v:
jakiś czas temu zacząłem “uinteligentniać” swój dom … z wieloma rzeczami, po mniejszych lub większych perturbacjach, dałem sobie radę, … ale nadszedł ten moment, że od dwóch dni “walę głową w mur” - tzn. próbuję wysłać plik mp3 do głośnika GH i nijak go nie potrafię zmusić do zagrania “ding dong” .
Wcześniej robiłem na HTTP teraz HTTPS + DuckDNS. Komunikaty TTS działają, radio gra, Spotify też i nawet po wyzwoleniu procesu widać i słychać że jest łączność z głośnikiem a pliku odtworzyć nijak nie chce … skończyły mi się pomysły … POMOCY

Witaj @grzegorz_p, na forum już ktoś wrzucał takie rozwiązanie - nawet chyba było kilka przykładów.

ten mój powyżej ci nie działa?

no właśnie nie działa, dziś jeszcze powalczę … :muscle:



No ni chu, chu nie mogę bydlaka zmusić do “ding-dong” … podpowiedzcie coś :pray:

@grzegorz_p, spróbuj utworzyć skrypt w HA i uruchamiać ten skrypt. U mnie działa poniższa konfiguracja, adres url wpisz lokalny oraz spróbuj zmienić media_content_type.

entity_id: media_player.chromecast_audio
media_content_id: ‘http://192.168.0.120:8123/local/audio/Doorbell-ringtone.mp3
media_content_type: audio/mp3