Eastron sdm72d-m

I to jest za…scie dobre pytanie :slight_smile: mozliwe ze to jest wlasnie powod… mam konverter stanow sprawdze czy zadziala… ;] :slight_smile: jesli nie to pozostaje zmiana na cos 3,3v…

EDIT.
Jesli dobrze widze - zasilanie 5v ale logika juz od -7 do +12 wiecc powinno tez dzialać…(tabelka 3)

Przeczytaj jeszcze raz - dobrze :wink: … której strony dotyczą te napięcia? Drugie pytanie: to jak sterujesz kierunkiem transmisji… bo akutrat TEN tego wymaga

Faktycznie … doczytalem Tasmota nie wspiera sterowania przeplywem

Zwracam te i kupie inne… mam nadzieje ze zadziała … dam znać :slight_smile:
:

Edit:

Ok dzis dziala - ale jestem rozczarowany.

Ale od początku.
Wymienilem modul rs485 na TEN
Pobralem sobie tasmota-sensors (ma już energy meter prekompilowany - chcialem uniknac braku parametrow przy kompilacji itp)
Na portach GPIO5 i GPIO6 wybralem moduł SDM72 RX/TX
Na liczniku zaswiecila sie “ikona” sluchawki.
Pojawily sie dane… i tutaj rozczarowanie
tylko 4 parametry …
image

Moj Eastron SDM72D-M

Komuś udało się wyciągnąć wiecej danych ?

Podałeś linka do swoich zakupów w Allegro :slightly_smiling_face:.

Zrób z tego zestawu (ESP + RS485) konwerter (serwer) portu szeregowego lub konwerter rs485<>modbus. Odczytuj przez modbus to dostaniesz wszystkie dostępne dane.
Na tej stronie jest kilka gotowców.

Koledzy, a nie prościej skorzystać z ESPHome i mieć wszystko gotowe - Eastron SDM Energy Monitor — ESPHome, w razie brakujących parametrów można skorzystać z Modbus, temat już był na forum - ESPhome Modbus SDM72 i Huawei SUN2000L

Pewnie prościej, wszystko zależy od osobistych preferencji. Z reguły na początek oczekuje się dużo więcej … aby w końcu odczytywać dużo nikomu nie potrzebnych parametrów :wink:

1 Like

Faktycznie - poprawilem