Easun Isolar SML III 5.5kW integracja z Home assistant

Czy komuś udało się zintegrować ten inwerter z HA ?

Próbowałem już:
Solar2MQTT oraz Pipsolar bez skutku.

@AndrzejJan1977 może warto uzupełnić posta o linki do dokumentacji inwertera (Easun Isolar SML), integracja (Solar2MQTT, Pipsolar) aby zaoszczędzić czasu osobom, które chcą pomóc, chyba, że zakladasz, że pomocy oczekujesz tylko od osób, które mają ten inwerter i już wszystko wiedzą.

Sprawę z tym inwerterem rozwiązuje zakup Raspberry PI i instalacja na nim Solar Assistant. Później już tylko prosta konfiguracja portu komunikacyjnego oraz MQTT i wszystko mamy dostępne w Home Assistant.

Mam solar assistanta i jak to podłączyć do HA?

Hmm, może zacząć od przeczytania dokumentacji?

Czyli HA musi być na innej maszynie?

Jeśli umiesz to zrobić inaczej, to zrób.
SA jest zamkniętym oprogramowaniem, więc malinę wraz z tym softem można traktować jako gotową “czarną skrzynkę”, w której się nie grzebie.

No dobra. Gdzie mam to wpisać?
mosquitto_sub -h 10.0.0.100 -p 1883 -v -t ‘#’

To zależy jak masz zainstalowane Mosquitto - w najprostszej instalacji zgodnie z instrukcją integracji SA w HA, to zapewne nigdzie, bo sobie to zasubskrybujesz w GUI (i to bez tego dodatkowego brokera Mosquitto, instrukcja powyżej go nie wymaga, bo SA ma własny).

ALE mam wrażenie, że próbujesz to robić zupełnie bez zrozumienia konfiguracji sieci, ten IP jest TYLKO przykładowy, masz użyć faktycznego w swojej sieci.

I w ogóle może najpierw szczegółowo opisać swoją konfigurację jeśli oczekujesz jakiejkolwiek pomocy, bo uwierz mi - nie zgadłem jak to wszystko masz poinstalowane ani skonfigurowane. (bo nie podążasz za instrukcją czyli masz jakąś bardziej skomplikowaną konfigurację skoro już posiadasz własny broker i to osobny od tego w SA).

edit
Hmm, no OK widzę, że czytasz bez zrozumienia, to polecenie jest potrzebne jeśli chcesz zobaczyć w linuxowym kliencie z konsoli to (ale to NIE jest twój cel jako taki)

źródłem obrazka jest cześć dokumentacji, którą warto zrozumieć, ale nie jest niezbędna do integracji, HA sam w sobie jest klientem MQTT (więc jeśli nie masz żadnej innej integracji w HA wymagającej brokera to go mieć nie musisz - SA ma własny).

jeśli chcesz przetestować broker, to zdecydowanie polecam

PS to chyba cud, że szklane kule mi odpaliły przy takim upale…

Ok. Już udało się odpalić.