Encja przełącznika dla switcha Zigbee 3.0 wraca po dwóch sekundach na OFF

Dzień dobry wszystkim.
Mam instalację głównie na urządzeniach Tuya. Switche WiFi i Zigbee. Bramka Zigbee na USB taka 5x5cm. Do HA kupiony WYSE 5060 z 8GB RAM. Porobiłem sobie karty na HA. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że encje z przełącznikami dla switchy Zigbee wracają mi po 2 sekundach na OFF. Nie ma problemu z encjami dla przycisków podpiętych dla WiFi. Wcześniej nie było problemów z tym. W samej aplikacji Tuya i Google Home to działa normalnie. Przykładowa karta na obrazku.

Taki opis nikomu nic nie powie, nie wyczytamy ze szklanych kul co to za sprzęt.
Nie piszesz też jakiej integracji używasz z tymi problematycznymi przełącznikami, ale w niej szukaj przyczyny.
Zachowanie takie jak opisujesz (switch wraca sam do poprzedniego położenia jest charakterystycznym zachowaniem interfejsu przy braku połączenia z urządzaniem docelowym, tylko wtedy urządzenie wykonawcze by się nie włączało, ani nie wyłączało, więc wniosek jest taki - najwyraźniej Integracja nie zwraca stanu, najprostsze obejście - użyj buttona zamiast switcha).

Integracja z iot.tuya.com. W aplikacji Tuya, przełączniki Zigbee ustawione na “button switch”. Problem nie występuje w Google Home, gdzie też Tuya jest z nim zintegrowana.