Error setting up entry ConBee II for zha

Po pierwsze z uwagi na mój pierwszy post - Cześć !

HA mam postawione na proxmox sprzętowo na terminalu HP T620 i conbee2.

Jako, że dopiero się wdrażam, bardzo proszę o wyrozumiałość :wink:

Problem:
Utawienia - Urządzenia oraz usługi - tam kafelek ConbeeII, a pod nim ! błąd konfiguracji:
oto log błędu.
pomoże Ktoś mnie oświecić z kąd ten błąd ?


Logger: homeassistant.config_entries
Source: components/zha/core/gateway.py:174
First occurred: 14:37:22 (1 occurrences)
Last logged: 14:37:22

Error setting up entry ConBee II for zha
Traceback (most recent call last):
File “/usr/local/lib/python3.10/asyncio/tasks.py”, line 456, in wait_for
return fut.result()
asyncio.exceptions.CancelledError

The above exception was the direct cause of the following exception:

Traceback (most recent call last):
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/config_entries.py”, line 382, in async_setup
result = await component.async_setup_entry(hass, self)
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/init.py”, line 111, in async_setup_entry
await zha_gateway.async_initialize()
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/core/gateway.py”, line 189, in async_initialize
raise exc
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/zha/core/gateway.py”, line 174, in async_initialize
self.application_controller = await app_controller_cls.new(
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy/application.py”, line 169, in new
await app.startup(auto_form=auto_form)
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy/application.py”, line 145, in startup
await self.connect()
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy_deconz/zigbee/application.py”, line 81, in connect
self.version = await api.version()
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy_deconz/api.py”, line 457, in version
(self._proto_ver,) = await self.read_parameter(
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy_deconz/api.py”, line 422, in read_parameter
r = await self._command(Command.read_parameter, 1 + len(data), param, data)
File “/usr/local/lib/python3.10/site-packages/zigpy_deconz/api.py”, line 306, in _command
return await asyncio.wait_for(fut, timeout=COMMAND_TIMEOUT)
File “/usr/local/lib/python3.10/asyncio/tasks.py”, line 458, in wait_for
raise exceptions.TimeoutError() from exc
asyncio.exceptions.TimeoutError

Daj screenshota.

W proxmoxie udostępniłeś to urządzenie USB do VM?

Zrzut ekranu 2023-02-27 163426
tak, udostępniłem


log

“wczytaj cały log”

Napis co chcesz osiągnąć jaki dodatek uruchomić ZHA czy deconz?

Ten kafelek pochodzi z integracji ZHA, ona wymaga prawidłowej konfiguracji (oczywiście o ile prawidłowo udostępniłeś koordynator w proxmoxie, bo na tym UCIĘTYM obrazku nie widać wszystkiego co istotne).

Tak przy okazji, nie próbujesz równocześnie korzystać z integracji deConz?

No tak. Myslę, że trochę mnie to przerasta choć zapału mni nie brakuje.
Staram się dużo czytać i mało pytać. Ale nie zawsze to zdaje egzamin.
Jestem zupełnym świeżakiem w HA, choć sprzęt Tuya poprzez aplikację w tel używam już od dawna z powodzeniem.
Ktoś namówił mnie żebym przesiadł się na HA bo, lokalnie działa, więcej mozliwości etc.
Gdy zacząłem wczytywać się w “temat” to miałem wrażenie, że to wszystko piszą i obsługują jacyś wybitni programiści, a ja jestem zwykłym emerytem i cieciem :wink: a angielski znam na poziomie A1 !
wszystkiego uczę się z YT i blogów, ale często pisane jest tam na skróty i gubię się po prostu.
Do rzeczy:
Tak naprawdę to nie wiem o ci pytasz (stąd ten wstęp).
Deconz rozumiem, że to coś wspólnego z conbee2 który mam wpięty w usb ?
Tak naprawdę to wszystkie urządzenia mam dodane,
te “ręcznie”


a te “zassane”

Czyli (po mojemu) wszystko do tej pory jest OK. Tylko martwi mnie ten błąd (wy żej opisywany).
Kolejny etap to nauka automatyzacji, nod-reda… i boję się, że to będzie w jakimś tam sposób psuło mi całą naukę.

W takim razie przed Tobą jeszcze sporo czytania i oglądania.

Zacznij od usunięcia/odinstalowania powyższego. Jeśli pojawi się ponownie włącz ignorowanie tego dodatku.

Dobra już widzę, w czym leży problem - kafelek masz od ZHA, a równocześnie używasz Z2M, więc usuń ZHA i wrzuć do ignorowanych integracji (ewentualnie wyłącz, ale lepiej usunąć i zignorować).

PS ten ucięty ID powinien być 1cf1:0030 a na przyszłośc postaraj się nie ucinać informacji potencjalnie kluczowych do rozwiązania problemu.

to usunąć ?

tak mam:

38a999e40a6dd983bfdf670d2fbece3f24b89a23_2_690x387

Jeśli to menu pojawiło Ci się po kliknięciu w trzy kropeczki zaznaczone na niebiesko - to tak.

OK, ale nie wywalę przy okazji “czegoś” ? np. wszystkich dodanych już urządzeń ?
To nie będzie tak, że wywalę bramki conbee?

Jeśli używając powyższego określenia masz na myśli usunięcie urządzeń dodanych do Zigbee2MQTT - to nie.
Przy kolejnym restarcie jak pojawi Ci się ponownie ta integracja to zaznacz - Ignoruj.

Dziękuję za pomoc.
Teraz kolejne wyzwania !