Error updating....aktualizacja Dodatków (w tym Cloudflared)

Dziś wskoczyła mi aktualizacja integracji ale gdy chciałem zainstalować wyskoczył komunikat:
NIe udało się wywołać usługi update/install. Error updating “integracja” The name is not activatable.
Przed chwilą aktualizacja kolejnej integracji i ten sam komunikat.
Ktoś podpowie jak to ugryźć?

1 polubienie

Nikt nie podpowie, bo to wyrwane z kontekstu. Nawet za bardzo nie wiadomo co robisz…

@szopen może źle to opisałem chodzi o zwykłą probę aktualizacji integracji które mam w HA. Jest komunikat o nowszej wersji, wtedy klikam , zainstaluj" i wgrywa się najnowsza wersja. A dziś przy kliknięciu, zainstaluj" mam komunikat jaki przytoczyłem. A tak to wygląda:

OK

Czyli NIE chodzi o aktualizację Integracji tylko Dodatku…

Czy to dotyczy każdego Dodatku czy tylko Cloudflared?

Zmieniłem tytuł, jeśli jeszcze bardziej nas wprowadzisz w temat to będzie łatwiej.

Standardowe ruchy podczas błędów instalacji Dodatku to

  1. poczekać cierpliwie
    backup nie wykonuje się w zerowym czasie

jeśli 1. nic nie daje

  1. upewnić się że masz aktualny Supervisor
    jeśli nie - zaktualizować najpierw Supervisor

  2. jeśli w 2. tak, to zrestartować maszynę z menu “Uruchom ponownie system” (Ustawienia → habburger menu → Uruchom ponownie HA → Zaawansowane → Uruchom ponownie system)

po restarcie spróbować ponownie

Aktualizacja Cloudflared przy połączeniu zdalnym przez Cloudflare może nie być możliwa.
W takim wypadku połączyć się lokalnie lub backupowym łączem zdalnym i stamtąd wykonać aktualizację.

Czyli działasz tak: pojawiła sie aktualizacja to klikam i robię aktualizację? Czy zastanowiłeś się czy ta aktualizacja jest Ci “potrzebna”, co wnosi nowego dla Ciebie, jakie konsekwencje niesie dla Twojego systemu itd? Jeżeli nie a klikasz bo się pojawiła to tylko kwestia czasu jak przy okazji którejś aktualizacji dowolnego elementu systemu HA przystworzysz sobie problemów :frowning: .

No to po kolei:

@szopen

  • Chodziło o aktualizację Dodatku a nawet Dodatków (szt. 3) a nie Integracji -mój błąd.

  • Rozwiązaniem problemów okazała się aktualizacja Supervisor która dziś mi się pojawiła. Po jej zainstalowaniu aktualizacje Dodatków poszły bez jakichkolwiek problemów.

@macek
Działam właśnie tak, że jak jest aktualizacja to ją instaluję. Wiem,że jet szkola która mówi aby tak nie robić. Zdaję sobie sprawę również z konsekwencji (Na tydzień przed postawieniem HA zaktualizowałem bramkę Xiaomi do najnowszej wersji fw i okazało się, że to był duży bład za który trzeba było zapłacić. Kupiłem nową bramkę). Jednak taką mam naturę ijak wiem, że , jak coś jest do poprawki" to spać po nocach nie mogę :wink:
A na koniec zauważ na przykładzie o którym rozmawiamy, że gdybym nie kliknął aktualizacji Supervisor nie rozwiązało by to poprzednich problemów. Taki mały paradoks.

Wkażdym razie problem rozwiązany :+1: