ESP Home - offline

Cześć,

Póki co testuje mój projekt, wszystko było ok do tej pory.
Dziś dodałem kolejny czujnik do esp32, zaktualizowałem kod o kolejny sensor nie zmieniając nic w ustawieniach sieci.
Po sflashowaniu esp, mój esp home nie wykrywa urządzenia.

podsyłam logi, może ktoś rzuci pomysłem :slight_smile:

Biedne te logi.
Poczekałeś trochę dłużej?

Sprawdź konfigurację sprzętową po ostatniej modyfikacji czy nie jest sprzeczna ze specyfikacją użytego MCU (tj. czy nowe podzespoły nie blokują bootowania).

Odłączyłem wszystko co było podłączone do esp, wgrałem program przed zmianami i sytuacja podobna. Esp ciagle offline.
Jutro wrócę do tematu i dam znać czy znalazłem rozwiązanie.

Cześć,
Podłączyłem wszystko na nowo, wgrałem również program raz jeszcze i działa.
Podejrzewam problemy z internetem.
Niemniej jednak udało się przejść ten etap, natomiast pojawił się kolejny kłopot.
Chciałbym podłączyć drugi czujnik do magistrali i2c. Obecnie jest podłączony AHT10.
SDA 21pin, SCL 22pin - zgodnie z moim esp32. Dołączam drugi czujnik natężenia światła wpinając się równolegle.
zapis w kodzie wygląda następująco :slight_smile:

Pytanie, czy jest błąd ? Próbowałem kilku rozwiązań, jednak zawsze AHT10 is failed.

Po flashingu mam takie info :slight_smile:

Podpinasz równolegle, to oba masz na tym samym busie (powiedzmy A, więc wywal definicję B).
Ponadto nie możesz definiować 2 oddzielnych magistral na tych samych GPIO (pomijam fakt, że najprawdopodobniej nie potrzebujesz drugiej magistrali).

A na bis:
Sprawdź w dokumentacji lub pod linkiem poniżej czy oba czujniki będą miały niekolidujące adresy (w/g kawałka screenshota, są różne):

No i polecam generalnie poczytać jak działa i2c…

PS ponadto polecam wklejanie YAMLa czy jakiegokolwiek kodu w postaci tekstu - sformatujesz go prawidłowo stosując linijki z trzema odwrotnymi apostrofami (klawisz tyldy) przed i po kawałku wklejki kodu.

Podejrzewam trafienie “jak kulą w płot”.

1 polubienie