ESP pod esphome zasilane z 230V

Potrzebuję układy ESP zasilane bezpośrednio z 230V, do których można wgrać ESPhome. Czy jest coś takiego? Coś co zmieści się do puszki elektrycznej. Mam kilka układów, które chciałbym zamontować w domu a nie chce ciągnąć 5V.

Ja używam takich zasilaczy 3,3V (link do amazonu, ale poszukaj ich w ChRL), ewentualnie wersji 5V zależnie od potrzeb.

Rozwiązanie alternatywne to przeflaszowanie jakiegoś gotowego modułu dopuszkowego opartego na ESP (np. Shelly), niestety nie podałeś co chcesz osiągnąć, ale czytaj dokumentację, bo większość gotowych modułów jest nierozbieralna.

Na początek mam czytnik linii papilarnych, który ma służyć do otwierania bramy.
Chciałbym móc korzystać z wyjść/wejść ESP.

W przypadku DIY pracującego w warunkach zewnętrznych i służącego do bezpośredniego kontaktu z człowiekiem w życiu nie zdecydowałbym się na podanie zasilania 230V~ bezpośrednio do bramy/furtki.
Wewnątrz pomieszczeń nie widzę z tym problemu (oczywiście odpowiednia izolacyjna obudowa to konieczność)

A kto mówi o bramie wjazdowej czy furtce? Gniazdo w ścianie w elewacji pod dachem.

Chcesz czujnik linii podłączyć do ESP na odcinku kilu/kilkunastu metrów?

Nie, dlaczego miałbym tak robić? Czujnik przy ESP, esp zasilane z 230 V w hermetycznej puszcze w elewacji.