ESP32 - Bluetooth

Czy ktoś z Was korzysta z ESP32 do połączenia urządzeń bluetooth? Kupiłem płytkę ESP32 i nie mogę jej zintegrować z HA - chciałem wykorzystać ją do urządzeń bluetooth w domu, bo dongle Blt gubi czasem zasięg. Pomoże ktoś?

Korzystam, zobacz tutaj oraz ten film. Jak będziesz miał problemy to pisz.

U mnie działa od niedawna z termometrem Xiaomi LYWSD03MMC. Z czym dokładniej masz problem? Specem nie jestem, ale jak nie pomogę, to może przynajmnie dyskusję poruszę :wink:

Jest jeszcze alternatywa w postaci OpenMQTTGateway, który też obsługuje urządzenia BLE na ESP32

Ja również korzystam a robiłem według tego https://esphome.io/components/esp32_ble_tracker.html

Panowie dzięki za informacje, jak wrócę do domu to będę działał, jak coś to będę pisał

Korzystałem z tych poradników ale niestety się nie udało - na dodatek znikają mi ikony z bocznego menu i wykresy po zainstalowaniu ESPHome. Więc może po kolei:
Instaluje dodatek ESPHome
Po instalacji wchodzę do ESPHome i klikam “+”, wpisuję nazwę Node, wybieram Generic ESP32, póżniej wpisuję nazwę lokalnego WiFi oraz hasło do tego WiFi, następnie wpisuje jakies hasło OTA. Podłączam pod serwer urządzenie ESP32 i dodaje na Proxmoxie USB, następnie klikam Compile i generuje mi się plik bin. przepinam urządzenie pod normalny komputer i tutaj się zatrzymuję bo po pobraniu Flashera z Githuba nie mam nic do wyboru w “Serial Port”.

W menedżerze urządzeń też nie masz nic nowego po podpięciu esp?

Nazwa jest dowolna, wybierasz model esp który posiadasz. Po konpilacji i pobraniu utworzonego pliku z rozszerzeniem .bin, najlepiej podłącz sobie esp do laptopa czy peceta. Tam uruchom program esphome-flasher i wgraj do esp pobrany wcześniej plik bin. Nie musisz podpinać esp pod maszynę na której masz postawiony HA. Po wgraniu/ flaszowaniu na esp pobranego pliku, będziesz miał już aktywne esp w esphome

@Piotr_K tak mam w menadżerze urządzenie CP21…, ale na konsoli ESPHome_flasher nie mam nic do wyboru.
@rafkan w takim razie spróbuję od początku, usunę wszystko i jeszcze raz przejdę wszystkie kroki z Twoimi uwagami

@rafkan nie wiem czy dobrze zrozumiałem w nazwie WiFi wpisuję cokolwiek i hasło też jakie chcę czy muszę wpisać nazwe i hasło do mojego lokalnego wifi?

Podajesz dane Swojej sieci

Ok,myślałem, że tworze jakieś nowe wifi. Spróbowałem podłączyć jeszcze na innym komputerze ESP - ale esphome-flasher nie wykrywa portu. W menadżerze jest urządzenie z wykrzyknikiem, że ma nieaktualne sterowniki.

Jeśli masz jakikolwiek komp z win10 to pójdzie Ci bez problemu.

Mam w jednym 7 w drugim 10 w trzecim maca, ale na żadnym nie wyświetlają mi się porty niestety

Esphome-flasher ściągnąłeś do swojej wersji procesora, próbowałeś odświeżać w esphome-flasher port?

Tak, próbowałem obydwu wersji, próbowałem też wielokrotnie odświeżać

Zainstaluj driver dla CP210x https://www.silabs.com/products/development-tools/software/usb-to-uart-bridge-vcp-drivers

hmm, mam RPi3, wpinam ale NodeMCU v2 (ESP8266 CP2102) do USB i wszystko robie z HA, pierwsze flashowanie tez z poziomu HA wybierając Serial Port zamiast OTA, kolejne już przez OTA.

… albo driver do CH340 w zależności co jest na płytce.
Sterowniki do układu Silicon Labs CP2102 są łatwo dostępne. W systemie Windows obecne są od wersji 7. Sam układ jest popularny i działa bardzo dobrze. NodeMCU w wersji V3 został wyposażony w układ CH340 chińskiej firmy WCH. Układ jest tańszy i do niedawna ściąganie sterowników było nieco problematyczne. Sytuacja uległa znacznej poprawie dzięki upowszechnieniu się tego układu.