ESP32 - Bluetooth

Działa z fabryczną aplikacją. Zmodowałem wszystkie czujniki a aplikacja nadal je wykrywa:

Popraw mnie jeśli to źle rozumiem:

When doing an activation here the device is needed to be activated in the Mi app again when wanted to use there.

Tak to wygląda:

Jednak wydaję mi się ze wg z dokumentacji sparwać w aplikacji Mi trzeba na etapie wgrywania moda.

Witam, trochę może odgrzeje.
Próbuje się uporać ESP32 BLE i cały czas nie idzie, nie widać czujników w HA.
Wgrałem najnowszą Tasmote32-bluetooth, konfiguruję mqtt, w tasmocie pokazują się termometry LYWSD03MMC. Ale kiedy wchodzę w HA to ESP32 jest widoczny ale bez termometrów.
Jak zmusić esp do wyłania informacji do HA z danymi czujników?

Dodam, że wcześniej miałem ais-tasmote32 i wartości z termometrów były widoczne w HA.

Skoro już ogrzewamy temat

  1. Alternatywne firmware dla LYWSD03MMC (a konkretniej wersja wydana przez pvvx od v3.2 w górę umożliwia rozgłaszanie w trybie zgodnym z xiaomi)
    GitHub - pvvx/ATC_MiThermometer: Custom firmware for the Xiaomi Thermometers and Telink Flasher via USB to Serial converter
  2. Jest ono dostępne też dla paru innych modeli (tzn. są różne to firmware dedykowane do każdego z nich).
  3. nie wiem jak inni, ala ja w charakterze “bramki” BLE używam ESP32 z softem ESPHome, która obsługuje kilka różnych modeli termohigrometrów oraz paru innych urządzeń w tym czujników PIR czy czujników wegetacji sprzedawanych pod brandem Xiaomi (a pochodzących od kilku różnych producentów)
    Xiaomi Mijia BLE Sensors — ESPHome
  4. integracja w ESPHome konkretnie dla modelu LYWSD03MMC obsługuje rozgłaszanie BLE w 3 formatach - natywnym xiaomi, alternatywnym dla firmware tworzonego przez atc1441 oraz alternatywnym dla firmware pvvx

PS te sensory na twoim screen-shocie wyglądają po prostu na domyślnie wyłączone przez integrację, na dobry początek kliknij w wyłączone sensory i sprawdź czy nie są wyłączone z poziomu HA.

nie chodzi mi o te sensory szare, które są widoczne na screenie. Chcę, aby sensory z poniższego screena były widoczne w HA. W termometrach LYWSD03MMC używam firmware pvvx ale to nie ma znaczenia, bo w innej tasmocie od ais działało wszystko ok.

Zapewne jest skompilowana inaczej (mniejsze lub większe różnice w kodzie źródłowym), wgraj więc AIS-Tasmota i to powinno załatwić twój problem (być może wystarczy aktywować opcje, która w sofcie wypuszczonym AIS są już wstępnie skonfigurowane).
https://tasmota.github.io/docs/Commands/#ble-mi-sensors
https://tasmota.github.io/docs/Commands/#bluetooth

dzięki za pomoc, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Nie chcę się cofać do AIS. Po za tym wgrywałem już najnowszą ais-tasmote32 i ten problem nadal występuje.

To zajrzyj pod linki powyżej, nie znam realnych różnic między tymi softami, ale jeśli znajdziesz kod źródłowy od AIS-Tasmota, to porównaj go z niemodyfikowaną Tasmotą (w tej samej wersji), a będziesz wiedział czy to tylko kwestia opcji, czy może np. AIS dodało jakiś kawałek kodu.