ESP32 problem z konfiguracją

W tej chwili Integracja Bluetooth w HA (i jej wszystkie pod-integracje takie jak BTHome czy Xiaomi BLE) obsługuje w pełni wykorzystanie proxy EBP (specjalnie to podkreśliłem, że chodzi o projekt-gotowiec linkowany wyżej, bo nie jest to jedyny projekt Bluetooth proxy na bazie ESPHome), więc nawet nie trzeba zmieniać firmware w termohigrometrach LYWSD03MMC (szczególnie, że ostatnie ich wypusty wymagają niezłego fikołka związanego z downgrade fabrycznego firmware, no chyba, że ten problem już rozwiązano? edit - jak widać 3 posty wyżej - nie rozwiązano zacząłem to pisać kilka godzin temu, a tu duży postęp w wątku).

Jakkolwiek alternatywne firmware zjada na śniadanie to co fabryka dała - jest częstsze raportowanie + sporo dłuższa (bodajże kilkukrotnie) praca bez wymiany ogniwie, a przede wszystkim wszystko co się da można konfigurować (więc można np. ograniczyć moc radia co przedłuża pracę jeszcze bardziej - kilka egzemplarzy po takiej redukcji pracuje mi już drugi rok).

Uprzedzałem wyżej by nie robić update (wersję OFW można cofnąć tylko po kabelku do wersji z której można flaszować alternatywy przez OTA, i nie wiem czy z każdej wersji jest to możliwe, zawsze można spróbować na jednym egzemplarzu, co najwyżej zostanie uwalony). Sprzęt B1.4 jest świetnie obsługiwany.

Jest pewna doza prawdoodobieństwa, że nie będzie.

Dobra, nie widzę szans…

Czytasz w ogóle to, na pisanie czego poświęciłem parę godzin życia?
Olej to co masz i sflaszuj EBP. Koniec, kropka. To najprostsze co możesz zrobić, więc zrób chociaż tyle i aż tyle…


Nie mam siły na polemikę - @dawide73 jest totalnie początkujący i nie radzi sobie z podstawowymi zagadnieniami, jeśli samodzielnie ogarnie sobie naukę podstaw ESPHome to może i coś kiedyś z tego będzie (ale nawet nie ma takiej potrzeby, oczywiście warto wiedzieć, że integracje BLE w ESPHome może czasem obsługiwać urządzenia, których jeszcze nie potrafi obsłużyć HA bezpośrednio, to jednak wątpię by taki rozstrzał kiedykolwiek się dużej utrzymał, skoro oboma projektami zajmuje się bardzo zbliżona grupa deweloperów i to w ogóle w ramach projektu HA).

Generalnie - Tak, tak też można (nawet proponowałem to gdzieś wcześniej jako jedno z możliwych rozwiązań), ale dążymy teraz już do uproszczenia zagadnienia do zera.


Więc jedyne co trzeba zrobić to wrzucić EBP na tą płytkę ESP32.
To załatwia dużo, tzn. dokładnie tyle, że z punktu widzenia HA zastępuję kartę combo z BT/BLE na pokładzie czy dongla BT/BLE USB.

Na tym etapie = po zintegrowaniu ESP32 z wsadem EBP do HA, uzyskujemy działające proxy BLE, dalej “magia dzieje się sama”, bo zadziała autodiscovery BLE.

Potem można sobie rzeźbić co się jeszcze dodatkowo chce, ale to, UWAGA, wymaga czytania dokumentacji.