Esp32 wrover assistant

Taka trochę ciekawostka. Nie znam się na esp32, ale patrzac na zdjecia i filmiki wygląda to całkiem ciekawe. Niestety innego materiału niż wpis na FB nie znalazłem.

Dobrze że gość tego nie umieścił w jakiejś zamkniętej grupie (tzn. jak rozumiem dokumentacje właśnie umieścił w niedostępnym miejscu), to można zobaczyć cokolwiek bez logowania.

Mamy w końcu rok dźwięku i asystenta głosowego w HA, a grudzień tuż, tuż :smiley:
Nie wnikam głęboko w jego konstrukcję, ale musi być zbliżona do tych projektów, które proponuje ekipa NabuCasa (czyli połączonych sił HA/HAOS i ESPHome)

Dla wybranych konstrukcji fabrycznych istnieje prekompilowane firmware

No właśnie nigdzie nie znalazłem dokumentacji ani nic. Tylko tam na zdjęciach przewija się schemat. Szkoda, że nie ma żadnego githuba ani nic, by to jakoś lepiej ogarnąć. Ale całkiem ciekawie to brzmi. Z wypowiedzi wynika, ze nie ma problemu z różnymi językami. Na filmiku słychać portugalski.

Na tym schemacie nie ma żadnych cudów techniki, jest mało czytelny, ale widzę tam:

  • moduł ESP32-WROVER
  • 2 zintegrowane przetworniki I2S ze wzmacniaczami mono (czyli wyjście na głośniki stereo)
  • mikrofon I2S
  • moduł przycisku dotykowego
  • 4 układy RGB_LED (chyba WS2812B)
  • blok zasilania

czyli podsumowując nic szczególnie szokującego - popatrz na te projekty, które podlinkowałem - sprzętowo to podobne konstrukcje

Popatrz też na to (podejrzewam, że konstruktor z twojego linku oparł się trochę na tej konstrukcji)
https://raspiaudio.com/muse

“muse proto” jest nieco biedniejszą konstrukcją, bo ma tylko 1 przetwornik ze wzmacniaczem, więc jest mono

swoją drogą patrz na to :smiley:

a tu cała reszta