ESPHome - problem z aktualizacją Sonoff OTA

Ma ktoś jakiś pomysł jak zaktualizować Sonoff Basic przez OTA?

Sonoff Basic wyczyściłem pustym plikiem 1mega aby mieć pewność, że nie zostaną jakieś śmieci. Następnie poprzez USB wgrałem soft ESPHome.
Przez USB bez problemu robię aktualizację, ale jest to uciążliwe.
Przy aktualizacji OTA dostaję

Processing kotlownia-temp (board: esp01_1m; framework: arduino; platform: platformio/espressif8266 @ 3.2.0)
--------------------------------------------------------------------------------
HARDWARE: ESP8266 80MHz, 80KB RAM, 1MB Flash
LDF: Library Dependency Finder -> https://bit.ly/configure-pio-ldf
Dependency Graph
|-- <ESPAsyncTCP-esphome> 1.2.3
|-- <ESPAsyncWebServer-esphome> 2.1.0
|   |-- <ESPAsyncTCP-esphome> 1.2.3
|   |-- <Hash> 1.0
|   |-- <ESP8266WiFi> 1.0
|-- <DNSServer> 1.1.1
|-- <ESP8266WiFi> 1.0
|-- <ESP8266mDNS> 1.2
RAM:   [====      ]  40.0% (used 32760 bytes from 81920 bytes)
Flash: [====      ]  40.2% (used 411421 bytes from 1023984 bytes)
========================= [SUCCESS] Took 12.35 seconds =========================
INFO Successfully compiled program.
INFO Resolving IP address of kotlownia-temp.local
INFO  -> 19x.xxx.xxx.xxx
INFO Uploading /data/kotlownia-temp/.pioenvs/kotlownia-temp/firmware.bin (415568 bytes)
INFO Compressed to 288917 bytes
ERROR Error binary size: Error: ESP has been flashed with wrong flash size. Please choose the correct 'board' option (esp01_1m always works) and then flash over USB.

Według info, powinno się zmieścić bez problemu bo programy mają miej 0,5 co przy OTA 2x0,5 to max co można wgrać.
Być może coś tam musimy nacisnąć, albo ustawić jakieś wartości podobnie jak przy Supli. Ale nic nie znalazłem w necie poza info, że być może jest mniej niż 1 mega, co teoretycznie odpada gdyż nie poszedłby flash pustym plikiem 1 mega.

Tak, mam ustawione esp01_1m
Tak, inne urządzenia z ESPHome aktualizuję bez problemu.

Dzięki za pomoc, jest mi trochę wstyd. Nie wiem dlaczego, ale jakoś głowa przestała działać. Tutaj wszystko jest opisane.

A jaką faktycznie masz płytkę?

Sonoff Basic?

deklaracja powinna być taka

esp8266:
  board: esp8285
1 polubienie