Essentials smart garden w-way irrigation system

Witam,
jak w tytule zakupiłem sterownik do podlewania, sprzedawca twierdzi że oprócz dedykowanej aplikacji essentials , działa również pod TUYA, jako że chciałbym go dodać pod zarządzanie HA pytanie czy ktoś sie z tym urządzeniem spotkał. PROBLEM polega na tym ze póki co nie mogę go sparować w aplikacji TUYA na telefonie. sterownik jest sprzedawany z HUBem w któym jest steroane gniazdo 220V .
https://allegro.pl/oferta/zawor-do-nawadniania-podwojny-smart-tuya-wi-fi-13235424141

mimo że nic nie ma na ten temat w necie juz po sprawie, oganąłem to sam

:thinking:Podobne urządzenie - zasada parowania raczej jest taka sama

Z opisu oferty wynika, że
Częstotliwość radiowa (jednostka nawadniająca): RF 433MHz Siła radia: Max 100 mW
co może sugerować, że brama Wi-Fi wysyła tylko kody RF (może nawet stałe kody) do otwarcia/zamknięcia zaworów a brama zawiera całą logikę podlewania. Przy faktycznie takim rozwiązaniu można bramę zastąpić HA lub ESPHome.

ogarniętne, sparowane w TUYA
Ostrzegę was, że mimo iż udało mi się zaistalować ten zawór w TUYA to jednak pod HA nie ma możliwości sterowanie otwarciem/zamknięciem zaworów ani harmonogramem podlewania, zawory są widoczne w HA jednak nie ma możliwości ich użycia.

dziekuje wszytskim za pomoc