ETHM-1 do HA przez Fibaro?

Dzien Dobry

Mam mały kłopot, właściwie pytanie,czy da się odczytywać stan czujek satel przez ETHM-1 (nie ETHM-1 Plus) przez Fibaro i potem w Home Assistant? Mam akurat taką instalację, ale nie chcę pakować się w koszta i kupować ETHM-1 Plus za ponad 400 zł. Fibaro ładnie z satel mi działa, ale automatyzacje wszystkie przeniosłem do NodeRed w HA. Czujek satel mam 8szt i troche szkoda mi ich nie wykorzystać. Może macie jakieś pomysły ? Integrację HA z Fibaro mam i ładnie działa, ale satel nie jest widzoczny tylko urządzenia Zwave.

Cześć kolego, dzięki za po odpowiedź. Mam HC2 wprowadzilem swoje dane centrali HC2 do flow które przesłałeś z linkem. Mam serwer MQTT na HA, czy to wystarczy ?, w opisie jest NODE-RED MQTT serwer wiec myślę że o to chodzi. Czy powinienem mieć widoczne czujki satel w encjach. Normalnie mam integrację z Fibaro i HA w pliku yaml i wszystko ładnie działa, ale czujek satel nie widać w mojej obecnej konfiguracji. Dlatego szukam rozwiązania, może za cienki jestem jeszcze, wybaczcie mi.

Tyle wiem co Ty, nawet nie mam Figaro.
Skoro czujki masz w NR i MQTT to ręcznie w HA utwórz sensory i przypisz im odpowiednie tematy… taki uniwersalny przepisz na większość integracji

Problem w tym, że HA i Node Red nie widzi czujek satela, widzę czujki fibarowskie, switche fibarowskie itp w HA. Ale nie widać satela. Natomiast w Fibaro integracja z satelem jest kompletna, ale nie mogę zrobić takich automatyzacji w fibaro jakie, mogę zrobić w Node Red

Był kiedyś temat integracji satela bezpośrednio z NR. Poszukaj na forum.
Z tego co pamiętam to autorowi udało się czytać przez ethm1.

Dziękuję panowie za odpowiedzi i podpowiedzi, ale widzę że nie ogarnę tematu. Skomplikowane bardzo to jest. Temat odpuszczę sobie na jakiś czas, może więcej doświadczenia pozwi mi coś tym zrobić dalej.